Merzļikins ielaiž sešas ripas «Blue Jackets» zaudējumā; neveiksme arī Balinskim un «Panthers»

Latvijas vārtsargs Elvis Merzļikins otrdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā ielaida sešas ripas Kolumbusas "Blue Jackets" zaudētā spēlē, divas no tām pēc NHL debiju piedzīvojušā Džoša Doena metieniem. Arī Latvijas aizsargs Uvis Balinskis otrdien NHL spēlē piedzīvoja zaudējumu ar Floridas "Panthers" komandu.

Merzļikina pārstāvētā Kolumbusas "Blue Jackets" komanda viesos Arizonas "Coyotes" hokejistiem zaudēja ar rezultātu 2:6.

Būna Dženera 12. minūtē realizētais vairākums ļāva "Blue Jackets" vienībai pirmo periodu uzvarēt ar 1:0, bet pēc nākamās trešdaļas rezultāts bija neizšķirts 2:2. Vispirms Matiass Mačelli vairākumā izlīdzināja rezultātu, pēc tam izcēlās Doens, bet 39 sekundes pirms došanās pārtraukumā vairākumā vārtus guva Zeks Verenskis.

Trešā perioda 12. minūtē Doens vēlreiz bija precīzs vārtu priekšā, turpinājumā Merzļikinu pārspējot arī Nikam Bjugstadam, kā arī mazākumos Nikam Šmalcam un Dilanam Ginteram.

22 gadus vecais 2021. gada drafta 37. numurs Doens šosezon Amerikas Hokeja līgā (AHL) fārmkluba Tūsonas "Roadrunners" rindās 62 mačos guvis 26 vārtus un atdevis 20 rezultatīvas piespēles. Viņa tēvs Šeins Doens, kurš kopā ar pārējiem ģimenes locekļiem vēroja šo maču klātienē, visu NHL karjeru pavadīja "Coyotes" sastāvā un bija ilggadējs komandas kapteinis.

Merzļikins šajā mačā atvairīja 29 no 35 metieniem, bet viņa komandas biedri pa Karela Vejmelkas vārtiem meta 27 reizes, 17 no tām pirmajā periodā.

Arizonas "Coyotes" - Kolumbusas "Blue Jackets" epizodes

"Blue Jackets" ar 58 punktiem 72 spēlēs ieņem pēdējo – 16. – vietu Austrumu konferencē, savukārt "Coyotes" ar 65 punktiem 72 cīņās ir 13. vietā Rietumos, apsteidzot trīs komandas.

"Panthers" mājās ar rezultātu 3:4 zaudēja Bostonas "Bruins" komandai.

Balinskis spēlēja 10 minūtes un 53 sekundes un statistikā atzīmējās ar vienu zaudētu ripu, kā arī negatīvu lietderības koeficientu -1.

Mājinieki vadību ieguva jau 27. sekundē, kad Evans Rodrigess panāca 1:0. Perioda pēdējās minūtēs uz Čārlija Makavoja precīzo metienu atbildēja Sems Reinhārts, kurš atguva "Panthers" vienībai vadību.

Otrās trešdaļas otrajā pusē Davids Pastrņāks nepieskatīts no vārtu priekšas panāca 2:2, tobrīd laukumā esot arī Balinskim. Nākamā perioda viducī Kārters Verhēge trešo reizi mačā ieguva floridiešiem vadību, vēlāk Trents Frederiks realizēja vairākumu un izlīdzināja rezultātu, bet uzvaras vārtus divas minūtes un 21 sekundi pirms pamatlaika beigām guva Pāvels Zaha.

Floridas "Panthers" - Bostonas "Bruins" epizodes

"Panthers" ar 97 punktiem 72 spēlēs ieņem trešo vietu Austrumu konferencē, savukārt "Bruins" ar 99 punktiem 73 cīņās ir pozīciju augstāk. Abas komandas ir Atlantijas divīzijas augšgalā.