Latvijas futbola Virslīgas spēlē "RFS" sakauj "Daugavpili"

Rīt gaidāma izšķirošā LBL spēle starp "VEF Rīga" un "Rīgas Zeļļiem"

Latvijas hokejisti pēdējā spēlē zaudē amerikāņiem un ceturtdaļfinālā netiek

Latvijas hokejisti pēdējā spēlē zaudē amerikāņiem, ceturtdaļfinālā netiek. Galvenie notikumi

Latvijas hokeja izlase otrdien Ostravā ar 3:6 zaudēja ASV valstsvienībai pēdējā spēlē grupas kārtā un pasaules čempionātā šķīrās no izredzēm tikt ceturtdaļfinālā. Čempionātu Latvijas valstsvienība noslēdza 9. vietā.

Tikai uzvara pamatlaikā būtu saglabājusi Latvijai izredzes tikt ceturtdaļfinālā, un veiksmīgam scenārijam vēl vajadzētu Zviedrijas uzvaru pamatlaikā pār Slovākijas valstsvienību.

Vārtus Latvijai pēdējā spēlē čempionātā guva Renārs Krastenbergs, Eduards Tralmaks un Roberts Mamčics.

Balsojuma par Latvijas izlasē labāko spēlētāju mačā pret ASV rezultāti

ASV izlase pirmajā trešdaļā ieguva 2:0 vadību un otrā perioda sākumā guva trešos vārtus. Latvijas izlase samazināja rezultāta starpību, un komandas vēl apmainījās vārtu guvumiem, līdz Latvijas izlase samazināja rezultāta starpību līdz minimumam 3:4. Tomēr ASV atguvās un iemeta piektos vārtus, līdz mača izskaņā vēl tika pie vārtu guvuma, kad Latvijai vārtsargu bija aizstājis laukuma spēlētājs.

ASV izlase atklāj rezultātu

Neprecizitāte pie uzbrukuma zonas zilās līnijas jau otrajā minūtē maksāja Latvijas izlasei vārtu zaudējumu. Amerikāņi četratā devās ātrā prettriecienā, un Breidijs Tkačaks ar perfekti precīzu metienu aizsarga aizsegā atklāja rezultātu. Gevins Brindlijs minūti vēlāk cīņā Latvijas vārtu priekšā vēlreiz pārdabūja pāri ripu vārtu līnijai, bet Latvijas treneri veiksmīgi apstrīdēja tiesnešu lēmumu un vārtu guvums tika atcelts.

Amerikāņi divkāršo pārsvaru

Ātrie ASV hokejisti vairākas reizes tika labā metiena pozīcijā vārtu priekšā, un 14. minūtē tādu iespēju izmantoja Zaks Verenskis, gūstot otros vārtus.

ASV izlase panāk 3:0

Trešo vārtu guvumā amerikāņi otrās trešdaļas sākumā pārvērta skaitlisko vairākumu. Kouls Kofīlds zonas vidū brīvs tika pie metiena un pārspēja Gudļevski.

Renārs Krastenbergs gūst pirmos vārtus Latvijai

Latvijas izlase minūti vēlāk vienus vārtus atguva. Ātra uzbrukuma noslēgumā Krastenbergs caur spēlētāju drūzmu trāpīja vārtu tālajā augšējā stūrī. Laba iespēja vēl vairāk samazināt rezultāta starpību bija pēc divu ASV hokejistu vienlaicīga noraidījuma, tomēr lielais vairākums palika nerealizēts.

ASV izlase panāk 4:1

Neveiksmīgs Latvijas izlasei bija pēdējās trešdaļas sākums, jau pēc 15 sekundēm ielaižot ceturtos vārtus. Amerikāņi tikko saglabāja ripu zonā un piespēlēja Metam Boldijam, kurš vārtu priekšā ar muguru pret Gudļevski raidīja ripu viņam starp kājsargiem.

Latvija gūst savus otros vārtus

Cerības atjaunoja Eduarda Tralmaka precīzais metiens no tuvas distances, ripai pēc ASV vārtsarga Čārlija Lindgrena mēģinājuma atsist ar nūju ripu tā ieripoja vārtos.

Latvija samazina rezultāta starpību līdz minimumam

Turklāt tikai 16 sekundes vēlāk mērķi sasniedza Mamčica tāls metiens, Lindgrenam neredzot ripas lidojumu.

ASV piekto reizi pārspēj Gudļevski

Kļūda savā zonā maksāja Latvijas izlasei piekto vārtu zaudējumu. Netraucēti viens pie vārtiem izslidoja Kofīlds un trāpīja virs Gudļevska pleca.

ASV ieskaita sesto vārtu guvumu

Vēl viens vārtu guvums amerikāņiem tika ieskaitīts pēdējā minūtē pēc metiena tukšos vārtos. Džoels Ferabijs ripu vārtos gan neiemeta, tomēr vārtu guvumu tiesneši ieskaitīja, jo aizsargs viņam sita pa nūju.

Teksta tiešraides arhīvs

Grupas četras spēcīgākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, kur vieta jau ir garantēta Zviedrijai, ASV, Vācijai un Slovākijai.

Vienlaicīgi Prāgā cīņā par pirmo vietu A apakšgrupā Kanādas izlase ar 4:3 pagarinājumā pārspēja mājiniekus čehus.​​​​ Uzvaras vārtus papildlaikā Dilans Kozenss guva, Kanādai spēlējot mazākumā.

Dienas noslēgumā somi vēl spēlēs pret Šveices izlasi, nosakot pēdējos divus ceturtdaļfināla pārus. Jau zināms, ka Zviedrija spēlēs pret somiem, bet Kanāda – pret Slovākiju.

Ceturtdaļfināla spēles notiks ceturtdien, 23. maijā, bet čempionāta medaļnieki Čehijā kļūs zināmi finālspēlēs Prāgā 26. maijā.

Visas pasaules čempionāta spēles tiešraidē var redzēt LSM.lv.