Piespēle

Latvijas hokejisti atgriezušies mājās. Čempionātā ceturdaļfināla spēle

Piespēle

Pasaules čempionātā hokejā pusfināla spēļu diena

Hokeja laukumos Čehijā kļūst arvien karstāk. Jau rīt pusfināla spēles

Federācijas prezidents Kalvītis: Ar tikai vecajiem hokejistiem vienubrīd mums var klāties plāni

Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidentu Aigaru Kalvīti pasaules čempionātā visvairāk gandarīja valstsvienībā pieaicinātie debitanti, jo jauni spēlētāji paplašina izlases nākotnes izredzes. Ar veterāniem vien kādā brīdī var izrādīties par maz, lai nepiedzīvotu pamatīgu vilšanos.

Valstsvienības rezultātu – 9. vietu pasaules čempionātā – Kalvītis sarunā ar Latvijas Radio nosauca par veikumu, kas atbilst Latvijas vietai Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) rangā. LHF prezidents izlases sasniegto vērtē pozitīvi, jo komanda līdz pēdējam pretendēja uz vietu ceturtdaļfinālā.

Tomēr visvairāk Kalvīti iepriecināja, ka izlasē spēlēja septiņi debitanti, lai arī ne visi viņi atbilst jauno hokejistu statusam. Debitantu sniegums Kalvīti gandarī un ļauj cerēt uz labiem panākumiem arī nākotnē.

"Ja mēs tiem jaunajiem puišiem uzticēsimies, dosim viņiem iespēju izaugsmei, tad mums tas [spēlētāju] resurss palielināsies automātiski. Ja mēs mēģināsim spēlēt tikai ar veterāniem un ticēt tikai vecās paaudzes hokejistiem, tad vienā brīdī mums vienkārši var klāties plāni," teica LHF prezidents. 

Nākamais svarīgais turnīrs Latvijas izlasei vasaras beigās būs olimpiskā kvalifikācija, kur sastāvu salīdzinājumā ar pasaules čempionātu varētu papildināt 5–6 spēlētāji,

pastāstīja Kalvītis. Viņš sagaida ļoti interesantu turnīru, jo kvalificēšanās olimpiskajām spēlēm arī konkurentiem ir ļoti svarīgs mērķis. 

Latvijas hokejisti olimpiskajā kvalifikācijā no 29. augusta līdz 1. septembrim Rīgā spēlēs pret Franciju, Slovēniju un Ukrainu, grupas uzvarētājiem garantējot ceļazīmi 2026. gadā uz Milānu.

Savukārt pasaules čempionātā Čehijā vēl ir palikušas četras komandas, kas nedēļas nogalē noteiks medaļu sadalījumu. Pusfinālos sestdien tiksies Zviedrija–Čehija un Kanāda–Šveice, bet svētdien notiks finālspēles par bronzas un zelta medaļām. Visas spēles tiešraidē varēs redzēt LTV7 un LSM.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
A grupa Punkti
Kanāda
Kanāda
19
Šveice
Šveice
17
Čehija
Čehija
16
Somija
Somija
10
Austrija
Austrija
7
Norvēģija
Norvēģija
6
Dānija
Dānija
6
Lielbritānija
Lielbritānija
3
B grupa Punkti
Zviedrija
Zviedrija
21
ASV
ASV
16
Vācija
Vācija
15
Slovākija
Slovākija
12
Latvija
Latvija
9
Kazahstāna
Kazahstāna
6
Francija
Francija
4
POLIJA
POLIJA
1

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti