Balinskis gūst NHL karjerā pirmos vārtus; uzvara arī Girgensonam

Latvijas aizsargs Uvis Balinskis piektdien guva savus pirmos vārtus Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē, kurā viņa pārstāvētā Floridas "Panthers" komanda guva uzvaru. "Panthers" savā laukumā ar rezultātu 5:2 uzvarēja Karolīnas "Hurricanes" komandu, tiekot pie trešā panākuma pēc kārtas.

Spēles otrajā minūtē Karolīnas komandu vadībā izvirzīja Jesperi Kotkaniemi, kamēr nepilnas divas minūtes vēlāk rezultātu izlīdzināja Metjū Tkačaks.

Latvijas hokejists izcēlās ar precīzu metienu pirmās trešdaļas izskaņā, kad pretuzbrukumā viņam uz vārtu priekšu piespēlēja Tkačaks un Balinskis pārspēja pretinieku vārtsargu no tuvas distances, panākot 2:1.

Uvja Balinska vārtu guvums

Otrajā periodā divus vārtu pārsvaru mājiniekiem panāca Aleksandrs Barkovs, tomēr Sebastians Aho samazināja viesu deficītu līdz vienam precīzam metienam. 53.minūtē Kārters Verhegī atjaunoja "Panthers" divu vārtu pārsvaru, bet Kevins Stenlunds vēl raidīja ripu tukšos "Hurricanes" vārtos.

Floridas "Panthers" - Karolīnas "Hurricanes" spēles epizodes

Balinskis, kurš palika ārpus "Panthers" sastāva divos iepriekšējos mačos, kopā spēlēja 13 minūtes un 50 sekundes un statistikā atzīmējās arī ar četriem metieniem pa vārtiem, vienu spēka paņēmienu un pozitīvu lietderības koeficientu +2.

Uvis Balinskis par NHL karjerā pirmo vārtu guvumu

"Panthers" ar 17 punktiem 13 spēlēs ieņem trešo vietu Austrumu konferencē un nākamo maču aizvadīs svētdien, savā laukumā uzņemot Čikāgas "Blackhawks".

Savukārt Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo "Sabres" mājās ar rezultātu 3:2 pārspēja Minesotas "Wild" vienību.

Pirmās trešdaļas izskaņā "Sabres" vadībā izvirzīja Henri Jokiharju, bet Kirils Kaprizovs izcēlās ar vārtiem vairākumā un izlīdzināja rezultātu.

Otrā perioda pēdējā minūtē vienu vārtu pārsvaru mājiniekiem atguva Džefs Skiners, kamēr noslēdzošās trešdaļas ievadā Jons Peterka panāca 3:1 Bufalo komandas labā. Nepilnas astoņas minūtes līdz pamatlaika beigām Jūels Ēriksons Eks guva otros "Wild" vārtus vairākumā, taču "Sabres" nosargāja panākumu, sagādājot viesiem otro zaudējumu pēc kārtas.

Bufalo "Sabres" - Minesotas "Wild" spēles epizodes

Latvijas uzbrucējs šajā mačā uz ledus pavadīja 14 minūtes un 29 sekundes, kuru laikā vienreiz meta pa vārtiem, pielietoja trīs spēka paņēmienus un iekrāja neitrālu lietderības koeficientu.

"Sabres" ar 15 punktiem 14 spēlēs ieņem devīto vietu Austrumu konferencē. Bufalo vienība nākamo maču aizvadīs sestdien, kad viesos stāsies pretī Pitsburgas "Penguins".