Latvija – Itālija. Intervija ar Latvijas izlases treneri Sandri Veršakovu

Handbols

Latvija – Itālija. Intervija ar Latvijas Handbola federācijas izlašu direktoru Arvi Juzupu

Latvija – Itālija. Spēles momenti

Latvijas handbolisti spraigā galotnē revanšējas itāliešiem Eiropas čempionāta kvalifikācijā

Latvijas vīriešu handbola izlase svētdien Valmierā ar 31:29 uzveica Itālijas valstsvienību 2022. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas grupā, revanšējoties par zaudējumu abu komandu pirmajā spēlē. Divu spēļu summā pārsvaru tabulā gan nodrošināja itālieši.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar astoņiem vārtiem bija Ingars Dude, bet Dainis Krištopāns un Nils Kreicbergs iemeta pa sešiem vārtiem. Itālijai Davids Bulzamīni guva deviņus vārtus.

Intervija ar Daini Krištopānu

Krištopāns pēc spēles intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka komandā vecās saspēles saites nekur nebija pazudušas, gūt uzvaru palīdzēja arī vārtsargs, bet jaunie handbolisti varēja krāt vērtīgu pieredzi, bez kā nākotnē neiztikt. Pirmajā puslaikā Itālija pasīvi darbojās aizsardzībā, bet latvieši tam bija gatavi, uzsvēra Krištopāns. Viņš atzina, ka otrajā puslaikā bija daži apjukuma brīži, bet ar katru spēli krājas pieredze un tas palīdzēs turnīra turpinājumā.

Laukuma saimnieki spēja īstenot daudz veiksmīgāku taktiku nekā pirmajā spēlē, bieži izvirzot labā metiena pozīcijā komandas līderi Krištopānu, kurš pirmajā puslaikā ātri guva piecus vārtus. Pēc rāmāka spēles sākuma rezultatīvs uzbrukumā bija arī Dude, veiksmīgi sadarbojoties ar Krištopānu, bet vārtos teicami darbojās Artūrs Kuģis.

Pēc pārtraukuma itālieši ciešāk darbojās aizsardzībā un Latvijas izlasei cerības uz pārsvara palielināšanu nepiepildījās. Viesi 10 minūtes pirms spēles beigām pat uz brīdi pārņēma vadību, tomēr spraigā galotnē pārāki bija mājinieki. Priekšpēdējā minūtē Kreicbergs nodrošināja 29:28 pārsvaru, latvieši noturēja aizsardzību un vēlreiz jau izšķirošos vārtus guva Kreicbergs. Komandas vēl apmainījās vārtu guvumiem, kas cīņas iznākumu vairs neietekmēja.

Intervija ar Sandri Veršakovu pirms spēles

Mājinieku galvenais treneris Sandris Veršakovs pirms spēles intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka komanda izanalizēja savas kļūdas un pretinieku taktiku pirmajā spēlē, kas Itālijā tika zaudēta. Atšķirībā no pirmās spēles laukumā bija gatavs doties arī Dude, kurš Itālijā nespēlēja muguras savainojuma dēļ. Komandu vēl pastiprināja Kreicbergs un Māris Veršakovs, līdz ar to blakus pieredzējušiem handbolistiem vieglāk būs līderim Dainim Krištopānam, paskaidroja treneris.

Abu komandu pirmajā spēlē ceturtdien Itālijā ar 28:17 pārāki bija mājinieki.

Intervija ar Arvi Juzupu

Latvijas Handbola federācijas izlašu direktors Arvis Juzups svētdien Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka Itālijā spēlēja daudz jaunpienācēju, kam arī nepieciešams iegūt spēļu praksi, lai kļūtu labāki.

Četru komandu kvalifikācijas grupā Latvijas izlase aizvadīja otro spēli. Grupas turnīru Latvijai bija paredzēts sākt jau novembrī, tomēr pirmās divas plānotās spēles pret Norvēģiju un Baltkrieviju pandēmijas dēļ pārcēla uz martu.

2022. gada Eiropas čempionāta finālturnīrā Ungārijā un Slovākijā piedalīsies 24 valstsvienības. Kvalifikācijā vietu finālturnīrā nodrošinās 20 izlases - katras atlases grupas divas spēcīgākās komandas un četras labākās trešās vietas ieguvējas. Finālturnīrā vietu jau garantējušas abas organizatores, kā arī iepriekšējā čempionāta uzvarētāja Spānija un fināliste Horvātija.