Latvijas handbolistes cieš sagrāvi Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra mačā ar Franciju

Latvijas sieviešu handbola izlase sestdien Dobelē cieta sagrāvi 2024. gada Eiropas čempionāta (EČ) kvalifikācijas turnīra otrajā spēlē ar Franciju.

Latvietes piekāpās ar 8:55 (1:26).

Pirmos vārtus Latvijas izlases labā piektajā minūtē guva Linda Krole, panākot 1:4, bet līdz nākamajiem bija jāgaida nepilnas 30 minūtes, izceļoties Aleksa Stankeviča (2:31). 45.minūtē Stankevica guva savus otros vārtus mačā (3:39), bet pēc tam vārtu gūšana mājiniecēm padevās raitāk.

Latvijas izlasē pa diviem vārtiem guva Krole, Stankevica un Ieva Reinfelde, kura izmantoja divas no trim iespējām gūt vārtus, bet pa vieniem vārtiem tika Madarai Cibuļskai un Marijai Dergačevai vienīgajā metienā.

Uzvarētājām 12 vārtus 13 metienos guva Alisija Tublāna, bet 11 vārtus 13 metienos - Kloe Valentini.

Pirmajā spēlē Latvija izbraukumā ar 13:51 zaudēja Slovēnijai, bet Francija ar 50:16 sagrāva Itāliju.

Pēdējo reizi Latvija ar Franciju tikās 1993.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā, piedzīvojot zaudējumu mājās (21:23) un izbraukumā (17:24).

Pirms spēles ar Franciju Latvijas izlases galvenais treneris Māris Cibuļskis izlases sastāvu, ar kādu Latvijas valstsvienība devās uz Slovēniju, papildināja ar Kristīni Dzenīti, Kristīni Daņiļenko (abas - LSPA), Lindu Borisanovu (Salaspils sporta skola), Mariju Dergačevu un Jutu Bindemani (abas - Ludzas "Latgols").

Nākamajā izlašu "logā" latvietes 28.februārī mājās un 2.martā viesos tiksies ar Itāliju. Noslēdzošajās kvalifikācijas spēlēs 3.aprīlī Latvijas handbolistes savā laukumā spēlēs ar Slovēniju un 7.aprīlī izbraukumā tiksies ar Franciju.

Eiropas čempionāta finālturnīrā iekļūs astoņu apakšgrupu divas labākās komandas un četras labākās trešo vietu īpašnieces starp visām apakšgrupām.

Vieta finālturnīrā, kas 2024. gada novembrī un decembrī notiks Austrijā, Šveicē un Ungārijā, jau ir garantēta trim rīkotājvalstīm, kā arī pašreizējai titula īpašniecei Norvēģijas valstsvienībai.

Cibuļskim izlasē palīdz Larisa Veinberga.