Latvijas handbolisti ar prāvu uzvaru startē Eiropas čempionāta priekškvalifikācijā

Latvijas vīriešu handbola valstsvienība ceturtdien Valmierā ar 32:25 uzvarēja Luksemburgas izlasi Eiropas čempionāta pirmskvalifikācijas pāra pirmajā spēlē, uzlabojot izredzes iekļūt turnīra nākamajā kārtā. Pirms atbildes spēles iekrāto solīdo pārsvaru mājinieki nodrošināja otrajā puslaikā.

Uzvarētājiem ar astoņu vārtu guvumu rezultatīvākais bija Ričards Juzups, bet sešus vārtus pievienoja Ņikita Pančenko. Par labāko spēlētāju uzvarētāju sastāvā nosauca vārtsargu Edgaru Kukšu.

Atbildes spēle Luksemburgā notiks jau svētdien, un komanda, kas būs pārāka divu spēļu summā, iekļūs Eiropas čempionāta kvalifikācijas grupu turnīrā.

Saruna ar Ričardu Juzupu

Juzups pēc uzvaras intervijā Latvijas Televīzijā uzteica Latvijas izlasi par agresīvāku sniegumu. Komanda ātrāk kustināja bumbu, skrēja visu spēli un, iespējams, pretinieku nogurdināja, sacīja Juzups.

"Nepakļāvāmies nekādām provokācijām, spēlējām savu spēli," teica Juzups. "Būsim gatavi svētdien cīnīties, un galvenais nedomāt, ka ir +7 [pārsvars]."

Latvijas izlase ātri izvirzījās vadībā 4:1 un vairākkārt tika pie iespējas gūt vārtus zibenīgos prettriecienos. Tomēr mājiniekiem krājās arī pašu kļūdas, kas ļāva Luksemburgas handbolistiem samazināt laukuma saimnieku pārsvaru līdz minimumam (7:6). Efektīvi Latvijas vārtos darbojās Kukša, bet laukuma spēlētāju saskaņotu darbību trūkums liedza nostiprināties drošākā vadībā. Puslaika priekšpēdējā minūtē viesi pirmoreiz izvirzījās vadībā (13:12), savukārt pēc Juzupa gūtajiem vārtiem komandas pārtraukumā devās ar neizšķirtu 13:13.

Saruna ar Raivi Gorbunovu

Puslaika pārtraukumā Latvijas handbolists Raivis Gorbunovs spēles sākumu nosauca par itin labu. Viņš gan atzina, ka vēlāk komandas pieļautās kļūdas un netrāpītie metieni ļāva pretiniekiem iejusties abām komandām svarīgajā mačā, kur ir daudz fiziska kontakta.

Divi viesu noraidījumi palīdzēja Latvijas izlasei otro puslaiku sākt ar četriem vārtu guvumiem pēc kārtas. Viesi uz brīdi spēja Latvijas handbolistu spiedienu apturēt, tomēr Kukšas teicamā darbība vārtos palīdzēja puslaika vidū pārsvaru pieaudzēt līdz pieciem vārtiem (21:16). Spēlei brīžiem ritot kā pa viļņiem, latvieši spēja labāk izmantot savas iespējas, lai arī brīžiem krājās kļūdas. Piecas minūtes pirms spēles beigām laukuma saimnieku pārsvars sasniedza 28:21, un atlikušajā laikā līdz beigu svilpei Luksemburgas izlase vairs nespēja vērst ko par labu.

Saruna ar Davoru Čuturu

Pēc spēles ļoti apmierināts ar uzvaru bija Latvijas izlases galvenais treneris Davors Čutura, uzsverot, ka panākumu izcīnīja ļoti jauna komanda. Trenera ieskatā, komanda pirmajā puslaikā bija pārāk kautrīga, bet pēc pārrunām ģērbtuvēs otrais puslaiks jau bija daudz labāks. Viņš gan atzina, ka cīņā pret Luksemburgu ir paveikta tikai puse darba un tagad jākoncentrējas atbildes mačam.

Saruna ar Līgu Bīriņu

Čuturas vadītajā Latvijas izlasē ir pulcēti galvenokārt jauni handbolisti, kam ir nepieciešamas spēles pieredzes krāšanai. Latvijas Handbola federācijas ģenerālsekretāre Līga Bīriņa intervijā Latvijas Televīzijā pauda cerību, ka izlasei reiz atkal pievienosies meistarīgais Dainis Krištopāns, kurš punktu gaitām valstsvienībā nav pielicis, bet lielās noslodzes klubā dēļ pašlaik ir iepauzējis.

Ja Latvijai izdosies pieveikt Luksemburgu, valstsvienība novembrī vienā no astoņām četru komandu grupām sāks kvalifikācijas posmu 2026. gada Eiropas čempionāta finālturnīram.