Šveices izlasei svētdien Lillē pietika ar bezvārtu neizšķirtu 0:0 pret Franciju, lai garantētu dalību Eiropas futbola čempionāta astotdaļfinālā. Jau iepriekš izslēgšanas spēlēs vieta bija droša mājiniecei Francijai, tādēļ rezultāts apmierināja abas komandas.

Francija ar septiņiem punktiem finišēja pirmajā vietā A grupā, savukārt otro pozīciju ar pieciem punktiem ieņēma šveicieši. Trešo vietu ar trim punktiem ieguva Albānija, kas ar 1:0 Lionā uzveica rumāņus un liedza pieveiktajiem pretiniekiem cerības tikt tālāk. Albāņu turpmākās izredzes būs atkarīgas no citās grupās 3.vietu guvušo komandu rezultātiem.

Izslēgšanas spēlēs iekļūs katras grupas divas labākās komandas un četras no sešām trešās vietas ieguvējām.

Lai gan francūžiem pēc divām uzvarām jau bija droša dalība izslēgšanas spēlēs, mājinieki daudz aktīvāk sāka maču.

Tiesa, pirmie tuvāk vārtu guvumam bija šveicieši - 8.minūtē Fabians Šērs bija tuvu panākumam pēc stūra sitena.

Francijas futbolisti atbildēja ar labu uzbrukumu piecas minūtes vēlāk. Pēc Pola Pogbas sitiena bumbu atvairīja Šveices vārtsargs Jans Zommers.

Vēl lielākās briesmās Šveices vārti bija 17.minūtē, kad Pogba no vairāk nekā 20 metriem trāpīja pa vārtu pārliktni.

Pogba pirmajā puslaikā bija labi pamanāms gan akrobātiskos divcīņu elementos, gan saplēšot pretinieka kreklu, cenšoties aizkavēt Granita Džakas izrāvienu.

Šveices vārtsargam Zommeram 23.minūtē neizdevās noturēt bumbu vārtsarga laukumā, bet laicīgi palīgā devās aizsargi.

Zommers 53.minūtē pārliecinoši tvēra bumbu pēc Andrē Pjēra Žiņjaka tālsitiena.

Kuriozi Francijas uzbrukums pārtrūka 54.minūtē. Bumba neizturēja vienlaicīgi divu spēlētāju kāju triecienu un izlaida gaisu.

Teicami Zommers nospēlēja arī 57.minūtē, atvairot bīstamu Antuāna Grizmana sitienu no soda laukuma robežas.

Taču tikai pārliktnis 75.minūtē glāba Šveici no vārtu zaudējuma, kad Dimitri Pajē sita no gaisa, bet trāpīja pa vārtu konstrukciju.

*Raidīšanas tiesību ierobežojumu dēļ video redzami Latvijas teritorijā.