Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 10 mēnešiem.

Albānijas izlase svētdien Lionā ar 1:0 uzvarēja Rumāniju grupas pēdējās kārtas spēlē Eiropas futbola čempionāta finālturnīrā un saglabāja cerības tikt astotdaļfinālā. Rumāņiem turnīrs ir beidzies, bet garantēta dalība izslēgšanas spēlēs ir divām spēcīgākajām A grupas komandām Francijai un Šveicei, kas svētdien nospēlēja abpusēji izdevīgi 0:0.

Albānijai uzvaras vārtus 43.minūtē guva Armando Sadiku - tas bija komandai pirmais rezultatīvais sitiens valstsvienības debijā kontinenta meistarsacīkšu finālturnīrā.

Francija ar septiņiem punktiem finišēja pirmajā vietā A grupā, savukārt otro pozīciju ar pieciem punktiem ieņēma šveicieši. Trešo vietu ar trim punktiem ieguva Albānija, kas liedza pieveiktajiem rumāņiem cerības tikt tālāk. Albāņu turpmākās izredzes būs atkarīgas no citās grupās 3.vietu guvušo komandu rezultātiem.

Izslēgšanas spēlēs iekļūs katras grupas divas labākās komandas un četras no sešām trešās vietas ieguvējām.

Sadiku izmantoja Rumānijas vārtsarga Cipriana Tatarušanu iziešanu no vārtiem un efektīvi noslēdza centrējumu ar trāpījumu vārtu stūrī.

Spēli uzbrukumos sāka rumāņi, savukārt Albānijas izlase pretinieku vārtiem pietuvojās reti.

Albānijas vārtsargs Etrits Beriša 5.minūtē iesildījās, tverot tālsitienu, taču ne uzreiz viņam izdevās bumbu savaldīt.

Arī Nikolae Stančiu sitiens no gaisa 8.minūtē Berišam sarežģījumus neradīja.

Albānijas izlase ar retu, bet ļoti bīstamu uzbrukumu atbildēja 23.minūtē, kad no izdevīgas pozīcijas vārtu priekšā netrāpīja Ermirs Lenjani.

Efektīga māņu kustība soda laukumā 35.minūtē izdevās albānim Ledianam Memušajam, bet vārtu tuvo stūri nosedza vārtsargs.

Rumāņi puslaika beigās vēl atbildēja ar sitienu pa vārtiem, neradot sarežģījumus Berišam.

Otrajā puslaikā bīstama situācija izveidojās pie Rumānijas vārtiem, taču lielāki nopelni tajā bija vārtsargam, kurš nespēja uzreiz savaldīt bumbu.

Rumānijas izlase 72.minūtē izveidoja bīstamu uzbrukumu, bet pārcentās un viss beidzās aizmugures stāvokļa dēļ.

Florins Andone 76.minūtē ātrā uzbrukumā trāpīja pa Albānijas vārtu konstrukciju, bet rumāņi arvien palika iedzinējos.

Daļa Albānijas līdzjutēju 86.minūtē jau bija gatavi svinēt otro vārtu guvumu, taču Mergims Mavrajs no tuvas distances trāpīja pa vārtu tīklu no sāniem.

*Raidīšanas tiesību ierobežojumu dēļ video redzami Latvijas teritorijā.