Otro uzvaru Eiropas čempionāta finālturnīra grupā piektdien Tulūzā izcīnīja Itālijas futbola valstsvienība, kas pāris minūtes pirms mača beigām guva uzvaras vārtus un panāca 1:0 spēlē pret Zviedrijas izlasi. Uzvaras vārtus Itālijai 88.minūtē guva Eders, garantējot komandai vietu astotdaļfinālā.

Itālijas valstsvienība spēles gaitā vairāk gādāja par savu vārtu drošību, tomēr spēja izmantot vienu no retajām iespējām uzbrukumā.

Pēc sānu iemetiena bumba nonāca pie Brazīlijā dzimušā Edera, kurš izrāvās starp Zviedrijas aizsargiem un no soda laukuma līnijas raidīja bumbu Andreasa Isaksona vārtos.

Zviedru uzbrukuma līderis Zlatans Ibrahimovičs Itālijas vārtiem draudīgs bija jau 2.minūtē, taču nespēja noslēgt Kima Kalstrēma centrējumu.

Līdz pirmā puslaika vidum zviedri vēl vairākkārt paļāvās uz veiksmi centrējumos, tomēr palika tukšā. Skandināvi vairākkārt apdraudēja Itālijas izlases vārtus 18.minūtē, bet rezultāts arvien palika nemainīgs.

Pāris minūtes vēlāk par sevi uzbrukumā atgādināja arī Itālijas izlase, taču nevainojami nospēlēja gan aizsargi, gan vārtsargs Isaksons.

Zviedru cerības uz rezultatīvu uzbrukuma noslēgumu 28.minūtē izplēnēja aizmugures stāvokļa dēļ, lai gan Ibrahimoviča sitiens ar galvu arī bija garām mērķim.

Itālijas izlase otrā puslaika sākumā tika līdz patālam sitienam pa vārtiem, kas Isaksonam bažas neradīja, jo bumba lidoja krietni garām vārtiem.

Zviedrijas aizsardzība darbojās droši un novērsa visas briesmas pretinieku uzbrukumā 61.minūtē.

Arī Antonio Kandrevas piespēle gar vārtiem 64.minūtē palika bez sekām, jo pārliecinoši bumbu tvēra Isaksons.

Bīstamu situāciju 72.minūtē izveidoja Zviedrijas izlase, taču Ibrahimovičs draudus radīja jau no aizmugures stāvokļa.

Itālijas izlase bija tuvu vārtu guvumam 82.minūtē, kad Marko Parolo ar galvu raidīja bumbu nedaudz garām vārtiem.

Arī mača izskaņā tuvāk vārtu guvumam bija Itālijas futbolisti, bet Kandrevas sitienu tuvajā vārtu stūrī atvairīja Isaksons.

*Raidīšanas tiesību ierobežojumu dēļ video redzami Latvijas teritorijā.