Vācijas klubs Minhenes "Bayern" pirmdien Katarā ar 2:0 uzvarēja Ēģiptes "Al Ahly" un iekļuva Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) klubu Pasaules kausa finālā. Abus vārtus uzvarētājiem guva Roberts Levandovskis.

Titula mačā "Bayern" ceturtdien tiksies ar Meksikas klubu "Tigres".

Rezultātu 17.minūtē atklāja "Bayern" rezultativitātes līderis Levandovskis, kurš pirmoreiz piedalās klubu Pasaules kausa izcīņā. Tuvojoties spēles beigām, Levandovskis 86.minūtē guva arī otros vārtus.

Roberts Levandovskis gūst pirmos vārtus

"Bayern" turnīra favorītu statusu spēles sākumā apliecināja teju pastāvīgā bumbas kontrolē. "Al Ahly" aizsardzība nenoturējās līdz puslaika vidum - Levandovskis saņēma bumbu pie vārtsarga laukuma un nekļūdīgi sita vārtos.

Divas labas iespējas divkāršot pārsvaru neizmantoja Marks Roka, savukārt Levandovskis lieliskā situācijā soda laukumā sita pāri gan pretim iznākušajam vārtsargam Muhamedam Elšenavi, gan vārtiem.

Otrā puslaika sākumā "Al Ahly" vairākkārt devās ātros prettriecienos, kam pietrūka rezultatīva noslēguma. "Bayern" uzbrukumi kļuva rāmāki un statiskākā spēlē Vācijas komandas pārsvars vairs nebija tik draudīgs.

Roberts Levandovskis iesit otros vārtus

Tomēr mača galotnē Levandovskis nodrošināja Minhenes komandu pret nevēlamiem pārsteigumiem. Pēc Leroja Sanē centrējuma no pašas gala līnijas Levandovskim pietika pielikt galvu, lai no tuvas distances gūtu otros vārtus.

Klubu Pasaules kausa izcīņā "Bayern" startē tikai otro reizi pēc 2013.gadā izcīnītās uzvaras un komandas drošās līderpozīcijas Bundeslīgā ļauj trenerim Hansam Dīteram Flikam pēc vajadzības laist laukumā arī savus labākos spēkus.

Savukārt "Al Ahly" labākais panākums klubu Pasaules kausa izcīņā ir 2006.gadā izcīnīta 3.vieta.

Jau vēstīts, ka svētdien "Tigres" uzvarēja Brazīlijas vienību "Palmeiras" (1:0) un kļuva par pirmo Meksikas klubu, kas spēlēs finālā.

Klubu Pasaules kausa izcīņā ierasti piedalās sešu reģionu spēcīgākie klubi un turnīra norises valsts nacionālie čempioni. Katarā turnīrs sākotnēji bija paredzēts decembrī, tomēr pandēmijas dēļ to pārcēla uz 2021.gada februāri.

Turnīrā Dohā piedalās tikai sešas komandas, jo Okeānijas reģionu pārstāvošais Jaunzēlandes klubs "Auckland City" neieradās mājās noteikto karantīnas prasību dēļ. Eiropas futbola federāciju savienības (UEFA) Čempionu līgas uzvarētāji Minhenes "Bayern" un analogā Dienvidamerikas turnīrā "Libertadores" kausu ieguvusī "Palmeiras" klubu Pasaules kausa izcīņā iesaistījās uzreiz pusfinālā.

Āfrikas Čempionu līgas uzvarētāji "Al Ahly" iepriekšējā kārtā uzveica mājiniekus "Al Duhail" (1:0), savukārt Ziemeļamerikas, Centrālās Amerikas un Karību reģiona (CONCACAF) Čempionu līgas titulu pirmoreiz ieguvusī "Tigres" vietu pusfinālā nodrošināja ar uzvaru pār Āzijas Čempionu līgas spēcīgāko komandu Ulsanas "Hyundai" (2:1) no Dienvidkorejas.

Fināls un spēle par 3. vietu notiks ceturtdien, 11. februārī.