Veiksmīgie grieķi pēdējā brīdī apsteidz sāncenšus un tiek Pasaules kausa astotdaļfinālā

Ar spēles kompensācijas laikā Georgi Samara realizētu 11 metru soda sitienu Grieķija otrdien nodrošināja uzvaru 2:1 pār Kotdivuāru un apsteidza konkurentus cīņā par C grupā pēdējo ceļazīmi uz Pasaules kausa izcīņas astotdaļfinālu, liecina organizatoru informācija. Finālturnīrs grupā beidzās gan Kotdivuārai, gan Japānai, kas ar 1:4 zaudēja dalību izslēgšanas kārtā jau iepriekš nodrošinājušajai Kolumbijas izlasei.

Astotdaļfinālā Kolumbija tiksies ar D grupas otro spēcīgāko komandu Urugvaju, bet Grieķija izslēgšanas turnīru sāks pret Kostariku, kas negaidīti kļuva par D grupas uzvarētāju.

Grieķijai ceļu uz uzvaru Fortalezā kompensācijas laika priekšpēdējā minūtē pavēra uz maiņu laukumā uznākušā kotdivuārieša Džovanni Sio pārkāpums pret Samaru, soda laukumā aizķerot pretinieka kāju. Samars pats ar spēcīgu sitienu realizēja soda sitienu, kas grieķiem nodrošināja dalību astotdaļfinālā.

Rezultātu grieķi atklāja pēc pretinieku kļūdas pirmā puslaika beigās, kad Andreass Samaris 42. minūtē izrāvās viens pret vārtiem un pārspēja vārtsargu Bubakaru Bariju. Savukārt Kodivuārai neizšķirtu 74. minūtē panāca uz maiņu iznākušais Vilfrīds Bonī, kurš pēc vairākām piespēlēm saņēma bumbu soda laukumā un savu iespēju garām nepalaida. Kotdivuārai ar neizšķirtu būtu pieticis iekļūšanai izslēgšanas kārtā.

Grieķi pirmajā puslaikā darbojās bīstamāk, un bija tuvu vārtu guvumam jau 33. minūtē, kad Jose Holevas ātrā uzbrukumā no soda laukuma robežas trāpīja pa vārtu pārliktni. Atsevišķas bīstamākas epozides izdevās arī Kotdivuāras izlasei, kam tomēr pietrūka rezultatīva noslēguma. Muguras savainojuma dēļ 24. minūtē laukumu pameta Grieķijas vārtsargs Orestis Karnezis, kuru aizstāja Panajotis Gliks.

Vēlreiz pa Kotdivuāras vārtu pārliktni no tālas distances ar spēcīgu sitienu trāpīja Georgs Karagunis 60. minūtē, taču divkāršot pārsvaru grieķiem neizdevās.

Savukārt Kolumbijas valstsvienība Kujabā atkāja rezultātu spēlē pret Japānu, kad 17. minūtē Huans Kvadrado realizēja 11 metru soda sitienu, ko tiesnesis piešķīra par Jasujuki Konno pārkāpumu soda laukumā pret Adrianu Ramosu. Japāņi labi veidoja uzbrukumus, taču rezultativitātes viņiem pietrūka līdz puslaika izskaņai, kad Sindzi Okazaki no tuvas distances ar galvu panāca neizšķirtu. Taču Kolumbiju 55. minūtē vēlreiz vadībā izvirzīja Džeksons Martiness, kurš 82. minūtē nodrošināja arī 3:1 pārsvaru. Ceturtos vārtus septiņas minūtes vēlāk guva Džeimss Rodrigess.

Par Pasaules kausa finālturnīru vēsturē vecāko spēlētāju otrdien kļuva Farids Mondragans, kurš pēdējās sešas minūtes sargāja Kolumbijas vārtus. Mondragans laukumā devās 43 gadu un trīs dienu vecumā, labojot iepriekšējo rekordu, kas piederēja Rožē Millam.

Pēdējās spēles trešdien risināsies vēl divās grupās. F grupā plkst. 19 pēc Latvijas laika spēlēs astotdaļfinālā jau tikusī Argentīna un Nigērija, kam iekļūšanai izslēgšanas turnīrā pietiks ar neizšķirtu. Nigērijas zaudējums saglabātu izredzes Irānai, kam jātiekas ar cerības jau zaudējušo Bosniju un Hercegovinu.

Savukārt E grupā, kur spēles sāksies plkst. 23, visas četras komandas saglabā cerības tikt astotdaļfinālā, un garantijas spēlēt izslēgšanas kārtā nav arī līderei Francijai. Francūži gan ir labākajā pozīcijā, jo sešu punktu īpašniekiem neizšķirts Riodežaneiro pret Ekvadoru ļaus tikt tālāk neatkarīgi no rezultāta Manausā Hondurasas un Šveices izlašu cīņā. Ekvadorai un Šveicei ir pa trim punktiem, bet vissarežģītākajā situācijā ir hondurasieši, kam ar vairāku vārtu starpību nepieciešama uzvara pār Šveici un Ekvadoras zaudējums.