Uzraugs kritizē Šveices komercbanku par naudas atmazgāšanu FIFA darījumos

Šveices finanšu regulators FINMA kritizēja komercbanku "Credit Suisse" par nopietniem trūkumiem centienos novērst naudas atmazgāšanu darījumos Starptautiskajā Futbola federācijā (FIFA), pirmdien vēstīja aģentūra AFP. Izmeklēšanā bankas darbība tika izvērtēta no 2006. līdz 2016.gadam.

FIFA 2015.gadā bija iesaistīta milzu korupcijas skandālā, kas atklāja kukuļošanu simtiem miljonu dolāru apmērā vairākos kontinentos. Šveices finanšu regulators 2015.gadā sāka izmeklēšanu, lai noskaidrotu, cik lielā mērā Šveices bankas un tās klienti bija iesaistīti koruptos FIFA darījumos.

Šveices otrā lielākā banka "Credit Suisse" neparūpējās pienācīgi identificēt savus klientus, kā arī nepaveica pietiekami daudz, lai noteiktu kontiem patiesos labuma guvējus un identificētu paaugstināta riska biznesa darījumus, informēja Šveices finanšu regulators.

Analoģiskus pārkāpumus "Credit Suisse" pieļāva arī Brazīlijas naftas kompānijas "Petrobras" un Venecuēlas valsts enerģētikas uzņēmuma PDVSA darījumu pārraudzībā. "Credit Suisse" atzina pārkāpumus, vienlaicīgi norādot, ka tie notika līdz 2014.gadam, kad banka ieviesa jaunus klientu atbilstības noteikumus. 

Šveices finanšu regulators nesodīja "Credit Suisse" un uzteica banku par sadarbību izmeklēšanā, tomēr norādīja, ka tai jāuzlabo cīņa pret naudas atmazgāšanu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti