Urugvajas izlase ar vienu vārtu uzvaru pār Itāliju nodrošina dalību astotdaļfinālā

Komandas kapteiņa Djego Godina gūtie vārti otrdien Urugvajai nodrošināja Natalā 1:0 uzvaru pār mazākumā palikušo Itālijas izlasi un ļāva uz pieveikto pretinieku rēķina iekļūt Pasaules kausa izcīņas astotdaļfinālā, informēja organizatori. Otrā pēdējās kārtas spēlē D grupā pirmo vietu garantēja jau iepriekš dalību izslēgšanas turnīrā nodrošinājusī Kostarika, kas cīnījās neizšķirti 0:0 ar Angliju.

Godins 81. minūtē pēc stūra sitiena lēcienā tika pie bumbas un ar galvu ieraidīja to vārtu tālajā stūrī. Itālijas futbolisti, neraugoties uz palikšanu 10 vīru sastāvā, metās uzbrukumā, kas saasināja spēli un radīja bīstamākas situācijas pie abiem vārtiem, taču rezultāts vairs nemainījās.

Itāliešiem dalībai izslēgšanas turnīrā būtu pieticis arī ar neizšķirtu, taču komanda trešo daļu cīņas spēlēja mazākumā, jo 59. minūtē Klaudio Markizio nopelnīja sarkano kartīti par rupjību cīņā par bumbu. Jau pirmajā puslaikā turnīrā otro brīdinājumu nopelnīja uzbrucējs Mario Balotelli, kam būtu jāizlaiž nākamā spēle, taču Itālijai finālturnīrs beidzās jau grupas kārtā. Pēc komandas izstāšanās Itālijas valstsvienības galvenais treneris Čezāre Prandelli atkāpās no amata.

Vairāk nekā 30 grādu karstumā aizvadītajā spēlē Itālijas izlase pirmajā puslaikā vairāk kontrolēja bumbu, taču uzbrukumos neaizrāvās. Pragmatiska spēle, paturot prātā neizšķirta rezultāta noderību, itāliešiem tomēr neatmaksājās, jo mazākumā ielaistie vārti izšķīra principiālo maču par labu pretiniekiem.

Skandalozā epizodē iekļuva Urugvajas izlases līderis Luiss Suaress, kam draud diskvalifikācija par košanu pretiniekam, turklāt ne pirmo reizi karjerā. Atkārtojumā televīzijā bija redzams, ka neilgi pirms uzvaras vārtu gūšanas Suaress situācijā bez bumbas cenšas ielaist zobus Itālijas aizsarga Džordžio Kjellīni plecā. Kjellīni norāva no pleca kreklu, lai parādītu tiesnesim iespējamo savainojumu, taču soģis laukumā nereaģēja. Ja Starptautiskās futbola federācijas (FIFA) disciplinārā struktūra nolems Suaresu sodīt, viņam Pasaules kausa izcīņa, visticamāk, būs beigusies.

Jau 2010.gada Pasaules kausa izcīņā Suaresam nebija labākā slava, jo viņa apzinātā spēle ar roku uz vārtu līnijas liedza Ganas izlasei uzvaru ceturtdaļfinālā.

Savukārt par grupas potenciāliem pastarīšiem uzskatītie kostarikāņi pēc divām uzvarām panāca neizšķirtu pret Angliju un nodrošināja grupā pirmo vietu. Angļi palika bez uzvarām un jau pirms Beluorizontē notikušās pēdējās spēles viņiem nebija izredžu uz dalību izslēgšanas kārtā.

Pēdējās spēles otrdien risināsies arī C grupā, kur vietu izslēgšanas kārtā jau nodrošinājusī Kolumbijas izlase tiksies ar Japānu, bet grieķu pretinieki būs Kotdivuāras futbolisti. Labākas izredzes uz otru ceļazīmi ir trīs punktus ieguvušajai Kotdivuāras izlasei, taču cerības nav zudušas arī pa vienam punktam iekrājušajai Grieķijai un Japānai, ja vien izdosies uzvarēt. Abas spēles sāksies plkst. 23 pēc Latvijas laika.