Billijas Džīnas Kingas kausa izcīņa tenisā 1.diena, Latvija 2:0 Indija

Billijas Džīnas Kingas kausa izcīņa tenisā 2.diena, Latvija - Indija

Latvijas futbola Virslīga. "Riga FC" - BFC "Dinaburga"

«Riga» FC sarūpē BFC «Daugavpils» futbolistiem sezonā pirmo zaudējumu

Riga" komanda sestdien "Optibet" Latvijas futbola virslīgas piektās kārtas pirmajā mačā mājās ar rezultātu 4:0 sagrāva "Daugavpili". Valsts čempione "Riga" kļuvusi par vienīgo turnīra līderi.

Jau trešajā minūtē uz daugavpiliešu vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens, kuru realizēja "pendeli" nopelnījušais Marko Džurišičs. Astoņas minūtes vēlāk Gabriels Ramuss ar sitienu no tuvas distances dubultoja rīdzinieku pārsvaru.

Lai gan daugavpilieši atbildēja ar vairākiem bīstamiem uzbrukumiem, arī nākamos vārtus guva "Riga". Mača 40.minūtē pēc veiksmīgas saspēles ar Ramusu precīzu sitienu ārpus soda laukuma robežām izpildīja Luiss Santuss, kurš panāca 3:0.

Otrajā puslaikā spēle vairs nebija tik spraiga, tomēr bumba vēl vienu reizi pabija vārtos. Pamatlaika priekšpēdējā minūtē Valentīns Raļkevičs atvairīja Vladimira Kameša izdarīto sitienu no asa leņķa, bet pirmais piet atlekušās bumbas bija Stefans Miloševičs, kurš pielika punktu rīdzinieku uzvarai.

"Riga" sezonu iesāka ar divām uzvarām Kurzemē - 3:0 pār "Ventspili" un 2:0 pār "Liepāju". Trešajā kārtā mājās ar 6:1 tika sagrauts Jūrmalas "Spartaks", taču pēdējā spēlē čempiones skrējienu negaidīti apturēja "Metta", kas atņēma pirmos punktus "Riga", pašai izcīnot pirmo punktu šā gada čempionātā.

"Daugavpils" ar 2:1 uzvarēja Jūrmalas "Spartaku", spēlēja 2:2 pret vicelīderi "Valmieru" un ar 3:2 un 1:0 pārspēja attiecīgi "Metta" un "Ventspili", turklāt Valmierā divi punkti tika zaudēti vien pēdējā minūtē.

Pērnsezon visās trīs savstarpējās spēlēs uzvarēja rīdzinieki - 3:1, 1:0, 2:0.

Svētdien "Metta" uzņems RFS, bet Kurzemes derbijā tiksies "Ventspils" un "Liepāja", kamēr pirmdien kārta noslēgsies ar "Valmieras" un Jūrmalas "Spartaka" cīņu.

Turnīra vadībā ar 13 punktiem piecos mačos ir "Riga", bet tālāk ar desmit punktiem četrās un piecās spēlēs seko "Valmiera" un "Daugavpils", kamēr septiņi punkti ir RFS kontā. "Liepāja" un "Spartaks" seko ar trim punktiem, bet "Ventspils" un "Metta" izcīnījusi pa vienam punktam.

2021.gada sezonā Latvijas futbola virslīgā spēlē pērnā gada čempione "Riga", otrās vietas ieguvēja RFS, bronzas medaļniece "Valmiera", kā arī "Ventspils", "Liepāja", Jūrmalas "Spartaks", "Metta" un "Daugavpils".

Čempionāta priekšvakarā Latvijas Futbola federācija (LFF) atsauca Latvijas futbola virslīgas potenciālā jaunpienācēja Jūrmalas "Noah" komandas licenci dalībai turnīrā.

Tomēr pēc kluba vēršanās Sporta arbitrāžas tiesā (CAS) un CAS pagaidu lēmuma - provizoriski piešķirt Jūrmalas "Noah" komandai LLF-A licenci startam "Optibet" virslīgas čempionātā LFF piektdien paziņoja, ka "Noah" iesaistīšanās "Optibet" virslīgas čempionāta izspēlē tiek plānota no sestās kārtas, kas pašlaik ir paredzēta 24. un 25. aprīlī. Šajā nedēļas nogalē ieplānotajās piektās kārtas spēlēs kalendāra izmaiņas netiks veiktas.

"Noah" dalība virslīgā atkarīga no CAS lēmuma.

Šī gada virslīgas čempions noskaidrosies četru apļu turnīrā, katrai komandai aizvadot 28 spēles. Kalendārs veidots tā, lai būtu pēc iespējas ērtāks futbola līdzjutējiem. Spēles tikpat kā nepārklāsies, turklāt kārtas pārsvarā tiks izspēlētas divās - trijās dienās.