Pasaules kausā neplāno atteikties no kartīšu skaitīšanas vietu dalīšanā

Starptautiskā Futbola federācija (FIFA) neplāno atteikties no pašreizējās kārtības vietu sadalījumam Pasaules kausa finālturnīra grupās, saglabājot nosacījumu, ka izšķirošs var būt komandas nopelnītais brīdinājuma kartīšu un noraidījumu skaits.

Pasaules kausa finālturnīrā Krievijā tieši mazāks brīdinājumu skaits ļāva astotdaļfinālu sasniegt Japānai, bet tikpat punktu guvusī Senegāla ar tādu pašu vārtu attiecību un gūto vārtu skaitu palika aiz svītras.

Japāna pēdējā grupas spēlē pret Poliju zaudēja ar 0:1 un beigās vairāk centās nepārkāpt noteikumus, nevis cīnījās par neizšķirtu. Poļiem neatkarīgi no rezultāta nebija izredžu tikt tālāk, tādēļ abas komandas rezultāts apmierināja, bet skatītāji Volgogradā skaļi pauda savu neapmierinātību par garlaicīgo sniegumu.

FIFA sacensību vadītājs Kolins Smits uzsvēra, ka rīkotāji visupirms grib izvairīties no komandu turpmākā likteņa izšķiršanas ar izlozes rīkošanu. "Mēs ticam, ka  komandas tikšana tālāk jānosaka notikumiem laukumā, nevis izlozes traukā," viņš teica. "Šis [kartīšu] kritērijs ir vēl viens nosacījums, ko varam izmantot pirms ķeršanās pie izlozes."

Smits paskaidroja, ka pēc Pasaules kausa izcīņas tiks izvērtēta visa pieredze, bet pašlaik FIFA nesaskata nepieciešamību veikt izmaiņas nolikumā turpmākiem turnīriem.

Japānai iekļūt astotdaļfinālā palīdzēja par diviem brīdinājumiem mazāks disciplināro pārkāpumu saraksts nekā Senegālai, kas pēc trim grupas spēlēm devās mājās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Futbols
Sports
Jaunākie
Interesanti