Pahars Latvijas futbola izlases uzvaru pār Lietuvu uzskata par pelnītu

Latvijas futbola izlases galvenais treneris Marians Pahars pēc komandas piektdien Rīgā gūtās uzvaras 2:1 pār Lietuvu Pasaules kausa (PK) kvalifikācijas turnīra spēlē gūto panākumu žurnālistiem nosauca par pelnītu, jo mājinieki spēlē bijuši pārāki.

Pahars atzina, ka uzvara pirmajā oficiālajā spēlē pie izlases stūres viņam bija ļoti svarīga, taču pirms spēles viņš futbolistiem ģērbtuvē teicis, ka galvenais ir parādīt sanākušajiem līdzjutējiem, ka Latvijas izlase māk spēlēt futbolu.

Latvijas izlases galvenais treneris atzina, ka spēlē brīžiem bija problēmas abu puslaiku vidū, kad dominēja lietuvieši, taču tas bijis vienveidīgs spiediens bez nopietnām vārtu gūšanas iespējām. Treneris uzskata, ka Latvijas izlasei bija iespējas uzvarēt ar lielāku rezultātu, taču ar komandas veikumu viņš vienalga bija ļoti apmierināts.

Par spēles gaitu Pahars sacīja, ka pirmajā puslaikā Latvijas izlasei bija trīs iespējas un divi gūti vārti, taču puslaika priekšpēdējā minūtē ielaistie vārti radīja zināmas problēmas. Pēc pārtraukuma komanda radīja vārtu gūšanas iespējas un labi nocīnījās, tāpēc treneris bija apmierināts gan ar komandas rādīto sniegumu, gan rezultātu.

Patīkami Paharu pārsteidza līdzjutēji, kuri stadiona tribīnēs emocionāli reaģējuši ne tikai uz vārtu gūšanas iespējām, bet arī uz cīņas epizodēm laukumā. "Tātad mums ir skatītāji, kas saprot futbolu," viņš teica. Pahars uzsvēra, ka šādu atbalstu kā treneris nekad nebija piedzīvojis. "Tie ir neaizmirstami mirkļi," viņš piebilda.

Paharam būs interesanti redzēt, ko Latvijas izlase iespēs un vai tā pratīs savu spēli organizēt tikpat konstruktīvi nākamajā cīņā otrdien viesos pret Grieķiju, ko viņš nosauca par augstākās klases pretinieku.

Par sniegumu aizsardzībā Pahars uzteica Kasparu Gorkšu un Nauri Bulvīti, kā arī atzina, ka pussargs Aleksandrs Cauņa vēl nav labākajā sportiskajā formā. Viņš gan piebilda, ka ir ļoti svarīgi, lai komandā būtu spēlētāji, kurus laist laukumā uz maiņu spēles pastiprināšanai. "Cauņas spēles klase laukumā bija redzama," sacīja Pahars. Tāpat treneris mudināja par zemu nenovērtēt uzbrucēju Artjomu Rudņevu, jo lai gan viņš neguva vārtus, tomēr deva lielu ieguldījumu komandas spēlē.

Trenerim nebija nekādu iebildumu par spēlētāju pašatdevi. "Par pašatdevi diez vai kādam varētu prasīt kaut ko vairāk," teica Pahars. Viņš piebilda, ka vienmēr no komandas var vēlēties ko vairāk, taču par spēli ar Lietuvu viņš ir pilnībā apmierināts.

Pahars arī solīja, ka savu 100. spēli valstsvienībā noteikti aizvadīs Māris Verpakovskis, taču viņam šķitis, ka nebūtu bijis pareizi spēlētāju izlaist laukumā uz maiņu uz pāris minūtēm. "Verpakovskis savu 100. spēli sāks pamatsastāvā, jo viņš to ir pelnījis," sacīja Pahars, kurš atzina, ka pēc spēles viņa balss ir aizsmakusi, jo mača laikā bijušas vienas vienīgas emocijas.

Savukārt Lietuvas izlases galvenais treneris Čabo Laslo par izšķirošo brīdi spēlē nosauca viņa vadītajai komandai neieskaitītos otros vārtus, pēc kuriem komandai nedaudz zaudējusi mērķtiecību. Lietuvas izlase pirmos vārtus, viņaprāt, zaudēja pēc vārtsarga rupjas kļūdas, taču Laslo iepriecināja, ka Lietuvas izlase spēja saņemties cīņas turpinājumam.

Arī otros vārtus Laslo nosauca par kļūdas rezultātu, jo netika pienācīgi nospēlēts aizsardzībā. Otrajā puslaikā Lietuvas izlases treneris izvēlējies riskēt, lai gan bija jārēķinās ar Latvijas pretuzbrukumiem un risku ielaist trešos vārtus. Tomēr viesu treneris uzskatīja, ka jāmēģina atspēlēties. "Esmu vīlies, jo neizšķirts kā minimums bija iespējams," sacīja Laslo, solot, ka Lietuvas izlase centīsies revanšēties abu komandu atbildes spēlē oktobrī Viļņā.