Otrajā puslaikā pamodusies Nigērijas izlase pārspēj nepiekāpīgo Islandi

Pēc neizteiksmīga pirmā puslaika Nigērijas izlase piektdien Volgogradā spožā mača turpinājumā ar Ahmeda Musas diviem iesistiem vārtiem nodrošināja uzvaru 2:0 pār Islandi Pasaules kausa finālturnīra D grupā. Izredzes uz iekļūšanu izslēgšanas spēlēs saglabāja arī islandieši, tiesa, viņu konkurenti ir labākās pozīcijās.

Islandiešiem labu iespēju samazināt rezultāta starpību 83.minūtē neizmantoja Gilfi Sigurdsons, kurš nerealizēja 11 metru soda sitienu.

Vairāki labi sitieni no tālākas distances mača sākumā apliecināja Islandes izlases spēku.

Nigērijas vārtsargs ne bez pūlēm atvaira Gilfi Sigurdsona sitienu

Pēc Gilfi Sigurdsona labi uzgriezta soda sitiena 3.minūtē bumbu atvairīja vārtsargs Frensiss Uzoho.

Islandieši vairāk apdraudēja pretinieku vārtus, tomēr pēc centrējumiem cīņā par gaisa bumbām soda laukumā izpaudās Nigērijas futbolistu pārākums. Nigērija daudz pārvaldīja bumbu, bet bez būtiskiem draudiem vārtiem.

Pietrūkst noslēguma piespēlei caur Nigērijas soda laukumu

Ar garām piespēlēm Islande radīja bīstamākas situācijas. Birkirs Bjarnasons 41.minūtē piespēlēja caur Nigērijas soda laukumu, bet izpalika rezultatīvs noslēgums. Pirms pārtraukuma spēle ritēja pie Nigērijas vārtiem, turklāt nigērieši kļuva par finālturnīrā Krievijā pirmo komandu, kas pirmajā puslaikā neizdarīja nevienu sitienu pa vārtiem.

Nigēriešu pirmais sitiens pa vārtiem

Uzreiz pēc pārtraukuma no pārdesmit metriem pa vārtiem sita Nigērijas pussargs Oghenekaro Etebo, bet vietā bija vārtsargs Hanness Haldorsons.

Ahmeds Musa atklāj rezultātu

Nākamajā nigēriešu uzbrukumā rezultāts kļuva 1:0 - ātrā triecienā Viktors Mozess piespēlēja soda laukumā, kur Ahmeds Musa teicami apstrādāja bumbu un neatvairāmi sita.

Bumba trāpa pa roku aizsargam Nigērijas soda laukumā

Bumba 55.minūtē trāpīja pa roku aizsardzības spēlētājam Nigērijas soda laukumā, tomēr tiesneša rīcība vēlreiz apliecināja, ka tas nenozīmē automātisku 11 metru soda sitiena piešķiršanu.

Pārliecinoši nospēlē Islandes vārtsargs

Savukārt Islandes vārtos dažas minūtes vēlāk labi nospēlēja Haldorsons, atvairot Vilfreda Ndidi tālsitienu.

Bumba lido mazliet virs Islandes vārtiem

Otrā puslaika vidū Islande vairs nespēja turēt līdzi nigēriešu ātrumam. Leons Baloguns 72.minūtē sita mazliet virs Islandes vārtu pārliktņa.

Pārliktnis atvaira Ahmeda Musas sitienu

Savukārt Musa pāris minūtes vēlāk norībināja vārtu pārliktni, kad Haldorsons neaizsniedzās līdz bumbai.

Ahmeds Musa divkāršo Nigērijas pārsvaru

Visbeidzot Musa 75.minūtē soda laukumā izrēķinājās gan ar aizsardzību, gan Haldarsonu un panāca 2:0.

Tiesnesis piešķir 11 metru soda sitienu uz Nigērijas vārtiem

Islandiešu cerības atspēlēties vairoja 11 metru soda sitiens, ko tiesnesis pēc video noskatīšanās piešķīra par Tairona Ebuehi pārkāpumu soda laukumā.

Islande nerealizē 11 metru soda sitienu

Gilfi Sigurdsons lika vilties Islandes faniem, raidot bumbu pāri vārtiem.

Islandes rēķinā ir neizšķirts pret Argentīnu, turpretim nigērieši turnīru sāka ar zaudējumu Horvātijai, kas jau garantējusi dalību astotdaļfinālā. Islandei iekļūšanai izslēgšanas kārtā pēdējā mačā ar vismaz divu vārtu pārsvaru jāuzvar horvāti, kā arī jācer, ka Argentīna un Nigērija savstarpējā duelī šķirsies ar nerezultatīvu neizšķirtu.

Dienas pirmajā spēlē Brazīlija uzveica Kostarikas izlasi E grupā. Vēlāk piektdien otrās kārtas spēles E grupā Kaļiņingradā noslēgs Serbijas un Šveices valstsvienību duelis. Šī spēle sāksies plkst. 21.

Priekšsacīkstēs 32 valstsvienības ir sadalītas astoņās grupās, kur katra izlase aizvadīs trīs spēles. Pa divām labākajām katras grupas komandām pēc apļa izspēles nonāks astotdaļfinālā un cīņu par trofeju turpinās izslēgšanas turnīrā.

Pasaules kausa ieguvēji kļūs zināmi 15.jūlijā finālspēlē Maskavā, bet līdz tam spēles spēles risināsies 11 Krievijas pilsētu 12 stadionos. Pasaules kausa izcīņas spēles tiešraidē varēs redzēt LTV7 un lsm.lv.