Minhenes «Bayern» iegūst klubu Pasaules kausu un izcīna piekto titulu

Vācijas kluba Minhenes "Bayern" futbolisti sestdien Marakešā ar 2:0 finālā pieveica laukuma saimniekus Marokas čempionvienību "Raja Casablanca" un izcīnīja klubu Pasaules kausu, liecina rīkotāju informācija. "Bayern" ieguva piekto trofeju un sezonā uzvarēja visos nozīmīgajos turnīros, kuros piedalījās.

"Bayern" jau 22. minūtē bija vadībā ar 2:0 pēc brazīliešu Dantes un Tjago iesistajiem vārtiem, kā arī bija situācijas noteicēji turpinājumā, lai gan iztika bez savainotā Bastiana Švainšteigera un Arjena Robena. Stadionā bija aizpildītas visas 45 000 skatītāju vietas.

Par klubu Pasaules kausa labāko spēlētāju nosauca "Bayern" futbolistu Franku Riberī, kurš pretendē arī uz gada labākā futbolista titulu.

Minhenes "Bayern" ir pirmais Vācijas klubs, kas vienā sezonā uzvarēja Čempionu līgā, Bundeslīgā un ieguva arī Vācijas kausu. Bavārijas klubs augustā izcīnīja arī Eiropas futbola federāciju savienības (UEFA) Superkausu.

"Bayern" galvenais treneris Peps Gvardiola uzsvēra, ka 2013.gads ir aizvadīts veiksmīgi. "Pieci tituli patiešām ir dižs sasniegums. Lepojos ar klubu un visiem [panākumā] iesaistītajiem," sacīja Gvardiola, kurš klubu Pasaules kausu ir ieguvis arī ar "Barcelona" 2009. un 2011.gadā.

Spēlē par 3.vietu Dienvidamerikas "Libertadores" kausa ieguvēji Brazīlijas "Atletico Mineiro" ar 3:2 uzvarēja "Guangzhou Evergrande" no Ķīnas.

Starptautiskās futbola federācijas (FIFA) organizētajā klubu Pasaules kausa izcīņā startē sešu pasaules daļu spēcīgākie klubi, kas turnīrā iesaistās dažādās fāzēs, kā arī viena vietējā komanda. Arī nākamo klubu Pasaules kausu paredzēts aizvadīt Marokā.