"Valmiera FC" gatavojas UEFA spēlei

Latvijas futbola izlase gatavojas Baltijas Kausa spēlēm

UEFA Konferences līgas kvalifikācija. "Valmiera FC" - FK "Sūduva"

«Liepājas» un RFS futbolisti iekļūst Konferences līgas atlases otrajā kārtā, «Valmiera» izstājas

FK "Liepāja" ceturtdien viesos Ziemeļmaķedonijā ar 4:1 uzvarēja vietējo klubu "Struga" un iekļuva Eiropas Futbola federāciju savienības (UEFA) jaundibinātās Eiropas Konferences līgas otrajā kvalifikācijas kārtā, liecina rīkotāju informācija. Izbraukumā Fēru salās pagarinājumā uzvaru divu spēļu summā nodrošināja arī RFS futbolisti, bet tālāk par pirmo kārtu netika "Valmiera" FC.

(papildināts ar RFS uzvaru)
Divu spēļu summā liepājnieki bija pārāki ar 5:2 un nākamajā kvalifikācijas kārtā tiksies ar Bulgārijas klubu Sofijas CSKA.

Atbildes spēlē Liepājas klubam vārtus pirmā puslaika izskaņā guva Hogans Ukpa Efiongs, savukārt pēc pārtraukuma Dodo četrās minūtēs iesita divus vārtus un panāca 3:0. Mājinieki vienus vārtus gan atguva, tomēr uz maiņu laukumā nākušais Krišs Kārkliņš 62.minūtē nostiprināja viesu uzvaru ar ceturtajiem vārtiem.

Fēru salās RFS uzvarēja ar 4:2 un divu spēļu summā panāca 6:5. Vitālijs Jagodinskis un Darko Lemajičs līdz 25.minūtei pēc standartsituācijām divreiz izvirzīja RFS vadībā, bet vēl pēc pāris minūtēm Emersons panāca Latvijas klubam 3:1 pārsvaru. Tomēr pirmā puslaika kompensācijas laikā laukuma saimnieki vienus vārtus atguva. Otrajā puslaikā rezultāts nemainījās un divu spēļu summā saglabājās neizšķirts 5:5.

Uzvaras vārtus pagarinājumā guva Tomislavs Šaričs, nodrošinot RFS iespēju otrajā kārtā tikties ar Ungārijas klubu „Puskas Akademia”.

Lidojumam nelabvēlīgu laikapstākļu dēļ RFS tikai spēles dienā nokļuva Fēru salās.

"Valmiera" FC atbildes spēlē Rīgā cīnījās neizšķirti 0:0 ar Lietuvas klubu "Sūduva", kas bija pārāks divu maču summā ar 2:1 un sasniedza nākamo kārtu. Valmieriešiem atbildes spēlē netrūka vārtu gūšanas iespēju, bet tās visas palika neizmantotas.

Pirmajā spēlē liepājnieki mājās cīnījās neizšķirti (1:1), savukārt zaudējumus cieta gan RFS (2:3), gan "Valmiera" FC (1:2).

Konferences līgas otrajā kvalifikācijas kārtā spēlēs arī pašmāju čempioni "Riga" FC, kas nepārvarēja pirmo atlases barjeru Čempionu līgā. "Riga" FC pretiniece būs Ziemeļmaķedonijas vienība Tetovas "Škendija".

Lai iekļūtu grupas turnīrā, līdz augusta beigām jāpārvar četras kvalifikācijas kārtas.

Pirmoreiz kopš gadsimtu mijas Eiropas klubu futbolā 2021./2022. gada sezonā risināsies trīs turnīri. Konferences līga būs trešā līmeņa turnīrs pēc Eiropas līgas un prestižākās Čempionu līgas. Eiropas līgā komandu skaits tika samazināts, tādēļ pēc UEFA koeficientiem mazāk spēcīgām valstīm, tostarp Latvijai, nav garantēta dalība otrajā prestižākajā klubu turnīrā.