Latvijas futbolisti zaudē Igaunijai un noliek Baltijas kausa čempionu pilnvaras

Latvijas vīriešu futbola izlase ceturtdien Tallinā Baltijas kausa izšķirīgajā spēlē ar rezultātu 1:2 (0:2) zaudēja Igaunijai, kas turnīrā triumfēja pirmo reizi kopš neatkarības atjaunošanas.

Latvijas izlases labā vārtus guva Dāvis Ikaunieks, kurš 84. minūtē realizēja 11 metru soda sitienu.

Spēle iesākās ar draudīgiem Igaunijas izlases uzbrukumiem, kas mājiniekiem jau piektajā minūtē ļāva panākt 1:0. Vispirms bīstami ar galvu sita Sanders Puri, bet uzdevumu augstumos bija vārtsargs Roberts Ozols. Nākamajā epizodē pēc tam, kad Rauno Sapinens apspēlēja Vladislavu Fjodorovu, Ozols atvairīja igauņa sitienu, taču bumba nonāca pie Matiasa Keita, kurš sita nekļūdīgi – 1:0.

Arī latvieši pamazām mēģināja tikt pie savām uzbrukuma iespējām, un puslaika vidū spēcīgu sitienu pa vārtiem izdarīja Roberts Savaļnieks, taču bumba iesprūda Igaunijas izlases aizsardzības mūrī.

Spēles 40. minūtē vēlreiz Latvijas izlasi sarūgtināja Keita. Slovēnijas kluba "Domžale" uzbrūkošais pussargs Latvijas futbolistu aizsegā izdarīja spēcīgu sitienu ārpus soda laukuma robežas un dubultoja Igaunijas izlases pārsvaru. Puslaika kompensācijas laika ievadā Sapinens pēc bīstama uzbrukuma norībināja vārtu konstrukciju, tikai veiksmei glābjot Latviju no nonākšanas bezdibeņa malā.

Otrajā puslaikā Latvijas uzbrukumu pastiprināja Raimonds Krollis, taču "Valmieras" uzbrucēja atrašanās laukumā uzreiz būtiski nesaasināja situāciju pie pretinieku soda laukuma. Salīdzinot ar spēles pirmo pusi, otrajā Latvija vairāk kontrolēja bumbu, bet pietrūka veiksmīga uzbrukuma noslēguma.

Tomēr mača 83. minūtē pēc Kriša Kārkliņa brīvsitiena pret Mārci Ošu soda laukumā noteikumus pārkāpa Markuss Poms. "Pendeli" devās izpildīt Ikaunieks, kurš bija nekļūdīgs – 1:2.

Turpmākajās minūtēs Latvijas futbolisti centās izdarīt spiedienu uz pretinieku soda laukumu, tomēr igauņi spraigā cīņā sev vajadzīgo rezultātu noturēja.

Igaunijas izlase Baltijas kausā uzvarējusi ceturto reizi vēsturē un pirmo kopš 1938. gada.

Spēli Tallinā varēja apmeklēt aptuveni 800 skatītāju.

Pirmajā Baltijas kausa spēlē Lietuvas izlase mājās ar 0:1 piekāpās Igaunijai. Otrajā cīņā Latvija savā laukumā ar 3:1 uzvarēja Lietuvu.

Pēc neatkarības atgūšanas Latvija Baltijas kausa izcīņā Igauniju uzvarējusi 11 reizes, trīsreiz spēlējot neizšķirti un vienreiz uzvarot pēcspēles sitienos.

Pēdējoreiz 2018. gadā Baltijas kausā Latvija uzvarēja ar 1:0.

Nākamās oficiālās spēles Latvijas izlasei būs septembra sākumā, kad turpināsies 2022. gada Pasaules kausa kvalifikācijas cikls.

Latvijas vīriešu futbola izlases kandidātu saraksts jūnijā gaidāmajām spēlēm:

Vārtsargi: Roberts Ozols ("Riga"), Krišjānis Zviedris ("Liepāja"), Rihards Matrevics ("Valmiera");

Aizsargi: Vitālijs Maksimenko (Ļubļanas "Olimpija", Slovēnija), Kaspars Dubra ("Oleksandrija", Ukraina), Roberts Savaļnieks, Elvis Stuglis, Vladislavs Sorokins (visi - RFS), Igors Tarasovs (Ahnas "Ethnikos", Kipra), Mārcis Ošs ("Lugano", Šveice), Raivis Andris Jurkovskis ("Dundalk", Īrija), Antonijs Černomordijs, ("Riga"), Krišs Kārkliņš ("Liepāja");

Pussargi: Artūrs Zjuzins, Renārs Varslavāns (abi - RFS), Jānis Ikaunieks (Kuopio "Palloseura", Somija), Vladimirs Kamešs, Vladislavs Fjodorovs (abi - "Riga"), Andrejs Cigaņiks (Luhanskas "Zorja", Ukraina), Eduards Emsis (Erevānas "Noah", Armēnija), Alvis Jaunzems ("Valmiera"), Aleksejs Saveļjevs ("Mantova", Itālija), Raivis Ķiršs ("Daugavpils");

Uzbrucēji: Dāvis Ikaunieks ("Liepāja"), Vladislavs Gutkovskis (Čenstohovas "Rakow", Polija), Roberts Uldriķis ("Sion", Šveice), Raimonds Krollis ("Valmiera").