Latvijas futbola fanus izlases zaudējums Igaunijai atgriež realitātē

Latvijas izlase parādīja blāvu sniegumu un galvenā trenera Aleksandra Starkova vadībā pirmdien ar 1:2 pārbaudes mačā "Skonto" stadionā zaudēja Igaunijas izlasei, atkārtojot antirekordu, jo cieta septīto zaudējumu pēc kārtas.  Lai kā to negribētos atzīt, pilnais "Skonto" stadions mačā ar Eiropas čempioni Portugāli nebija kompliments laukuma saimniekiem, bet gan spilgtajai figūrai, kas pateicās par uzmanību un apliecināja savu varenību futbola laukumā ar diviem gūtiem vārtiem un rezultatīvu piespēli.

Paldies par iespēju klātienē redzēt meistaru Krištianu Ronaldu varēja teikt vairāk nekā astoņi tūkstoši skatītāju. Turpretim pirmdien Latvijas futbola līdzjutējs atgriezās realitātē un varēja vērot, kā ar mums izrēķinās viesi no Igaunijas.

Latvijas futbolistu zaudējums Igaunijai atgādina par krīzi valstsvienībā
00:00 / 03:58
Lejuplādēt

Latvijas izlase spēli sāka ar taktikas shēmu 3-5-2. Centra aizsardzībā darbojās tie paši futbolisti , kas spēlēja pret Portugāli – Kaspars Gorkšs, Vitālijs Jagodinskis un Ņikita Koļesovs. Malās spēlēja Aleksandrs Solovjovs un Vladimirs Kamešs, kurš spēli pret portugāļiem izlaida. Ņemot vērā šādu spēlētāju izvietojumu, abiem malējiem pussargiem bija krietni jācenšas arī aizsardzībā. Vidējo līniju stiprināja Ņikita Koļesovs, Oļegs Laizāns un Dāvis Indrāns, kurš debitēja aizvadītajā spēlē pret Portugāli, bet šovakar piedzīvoja izlases debiju pamatsastāvā.

Uzbrucēju līniju savukārt veidoja tie paši spēlētāji, kas pagājušā spēlē – Valērijs Šabala un Dāvis Ikaunieks. Vārtos Andri Vaņinu aizstāja Pāvels Šteinbors.

Pēc pirmā puslaika Latvija bija vadībā ar 1:0, kad pretinieku kļūdu izmantoja Dāvis Ikaunieks. Pirmajās 45 minūtēs Latvijas futbolisti tā arī nespēja izveidot nevienu nopietnu uzbrukumu, un faktiski rezultāts pēc pirmā puslaika bija diezgan neloģisks. Igaunija uzbruka un centās veidot uzbrukumus, kamēr Latvija bija dziļi nosēdusies aizsardzībā. Otrajā puslaikā abu komandu treneri veica vairākas maiņas un viesiem tas palīdzēja, jo izcēlās futbolisti, kuri pirmo puslaiku vēroja no rezervistu soliņa.

Sergejs Zenjovs panāca izlīdzinājumu 1:1, sitot vārtu stūrī no soda laukuma līnijas. Arī pēc tam viesi bija aktīvāki, turpinot vairāk kontrolēt bumbu, kamēr mūsu futbolistu centieni līdz bīstamiem momentiem nenoveda. Latvijas izlases rindās debiju piedzīvoja 19 gadus vecais Roberts Uldriķis, taču komandas sniegums neko daudz nemainījās. Savukārt igauņi ar maiņu atkal uzminēja, jo Atss Purje izmantoja sava komandas biedra Dmitrijeva uzvarēto divcīņu soda laukumā. Dmitrijevs uz māņu kustību apmānīja Kasparu Gorkšu, pēc tam neļāva līdz bumbai tikt Vitālijam Maksimenko, kamēr bumba nokļuva pa sitienam Purjem, kurš netraucēti šāva garām Šteinboram.

Igaunijas futbola izlasei šī bija tikai otrā uzvara savstarpējās 22 spēlēs kopš abu valstu neatkarības atjaunošanas.

Kāds to dēvē par Latvijas futbola zemāko punktu, taču realitātē valsts futbola piramīdas augšējā daļa nekontrolēta savā nodabā peld jau sen. Zaudējums ziemeļu kaimiņiem ir nepatīkams, taču pelnīts, uzskata centra aizsargs un izlases kapteinis Kaspars Gorkšs.

Latvijas futbola izlase piedzīvojusi septīto zaudējumu pēc kārtas, un tas ir atkārtots sliktākais rādītājs vēsturē. Atliek cerēt, ka izeju no tumšās alas Aleksandrs Starkovs atradīs.