Latvija - Igaunija 1:2
Pārbaudes spēles futbolā. Latvija - Igaunija

Latvija - Igaunija. Videoapskats

Latvijas futbola valstsvienība pirmdien Rīgā ar 1:2 piekāpās Igaunijas izlasei pārbaudes spēlē un cieta jau septīto neveiksmi pēc kārtas. Laukuma saimnieki atklāja rezultātu, taču vadībā nenoturējās un otrajā puslaikā ielaida divus vārtus.

Vienīgos vārtus mājiniekiem guva Dāvis Ikaunieks 22.minūtē.

Igauņi vairāk kontrolēja bumbu un pirmā puslaika ievadā Pāvelam Šteinboram bija vairākas iespējas apliecināt savas prasmes Latvijas vārtos. Toties mājinieki izmantoja pirmo pretinieku kļūdu un savu pirmo iespēju - Aleksandra Solovjova precīza piespēle izvirzīja Ikaunieku vienu pret vārtiem un pussargs mierīgi pārcēla bumbu pāri vārtsargam Marko Mēritsam.

Dāvis Ikaunieks atklāj rezultātu

Gūtie vārti gan nemainīja spēles ritējumu, un uzbrukumā arvien vairāk centās viesi. Bīstams uzbrukums Igaunijas izlasei izdevās 35. minūtē, kad Šteinbors aizsniedzās līdz bumbai pēc Aleksandra Dmitrijeva sitiena vārtu apakšējā stūrī.

Šteinbors glābj pēc Dmitrijeva sitiena

Drīz pēc pārtraukuma Igaunijas izlase panāca izlīdzinājumu - otrajā puslaikā uz maiņu uznākušais Sergejs Zenjovs ārpus soda laukuma sita ar kreiso kāju un Šteinbors neaizsniedzās līdz bumbai.

Igaunijas izlase panāk izlīdzinājumu

Otrajā puslaikā 65.minūtē uz maiņu laukumā tika Roberts Uldriķis, piedzīvojot debiju valstsvienībā. Spēles turpinājums gan bija veiksmīgāks igauņiem. Pēc Zenjova cīņas soda laukumā pie bumbas tika Atss Purje, 77. minūtē netraucēti izvirzot viesus vadībā.

Igaunijas futbolisti gūst uzvaras vārtus

Latvijas uzbrucējs Valērijs Šabala pēc spēles intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka komanda neaizvadīja labu spēli un atvainojās līdzjutējiem. Latvijas futbolisti spēlei bija noskaņojušies, tomēr nespēja parādīt labu sniegumu, atzina futbolists.

Intervija ar Valēriju Šabalu

Iepriekšējā spēlē Latvijas izlase piektdien turpat "Skonto" stadionā zaudēja Portugālei, un Latvijas Futbola federācijas (LFF) ģenerālsekretārs Jānis Mežeckis intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka emocijas no iepriekšējā mača vēl nav rimušas. Spēlē pret Igauniju tribīnēs bija trīsreiz mazāk skatītāju nekā iepriekšējā mačā, kurā līdzjutēji varēja vērot klātienē Krištianu Ronaldu. Mežeckis uzsvēra, ka līdzjutēju uzticība valstsvienībai vēl jāatgūst.

Intervija ar Jāni Mežecki

Latvijas valstsvienība ir piedzīvojusi antirekordu ar septiņiem zaudējumiem pēc kārtas un nav uzvarējusi kopš pērnā septembra, kad Andorā uzveica laukuma saimniekus pirmajā spēlē Pasaules kausa kvalifikācijas turnīrā.

Pēc piektdien izlases piedzīvotā zaudējuma Pasaules kausa kvalifikācijas spēlē pret portugāļiem Latvijas pamatvārtsargs Andris Vaņins devās mājās atvaļinājumā. Savainojuma dēļ uz mājām devās arī FK "Jelgava" aizsargs Gints Freimanis.