Izvēlēto Latvijas futbola izlases treneri nosauks 1.martā

Latvijas Futbola federācija (LFF) ar valstsvienības galveno treneri iepazīstinās 1.martā, bet pašlaik viņa vārdu neatklāj. Ar izvēlēto treneri panākta vienošanās par līgumu uz trim gadiem, otrdien informēja LFF.

Piesaistītā speciālista vārda paturēšanu noslēpumā līdz pavasarim LFF pamatoja ar trenera līdzšinējo darba attiecību juridiskajām saistībām un tajās iekļautajiem konfidencialitātes nosacījumiem. Par konfidencialitāti panākta vienošanās arī ar jauno izlases treneri, kurš ir ārzemju speciālists.

LFF prezidents Kaspars Gorkšs otrdien federācijas valdes sēdē informēja par nacionālās izlases galvenā trenera meklējumu gaitu un panākto vienošanos ar izraudzīto kandidātu. Gorkšs valdē guva atbalstu trenera nolīgšanai un prezentēšanai plašākai sabiedrībai 1.martā.

"Trenera vārdu šobrīd neesam tiesīgi izpaust, tāda ir viņa paša vēlme. Esmu deleģēts ar viņu noslēgt trīs gadu līgumu. Vienmēr vēlamies labāko opciju, tāpēc nācās iet uz kompromisiem, ka trenera vārds tiks izziņots 1.martā. Ar to datumu spēkā būs arī līgums," Gorkšu citēja aģentūra LETA. "Šis treneris ir ārzemnieks. Viņš mūsu redzeslokā bija jau no paša sākuma – viens no trim kandidātiem, kura variantu izskatījām. Pirms tam treneris kopā ar sporta direktoru Daini Kazakeviču sastādīs treniņplānu un viņam tiks izstāstīts, ko no viņa sagaidām. Esam priecīgi, ka ar viņu esam vienojušies. Mums ir ļoti augstas klases speciālists uz nākamajiem trijiem gadiem. Ticam, ka šis treneris palīdzēs mums sasniegt nospraustos mērķus," skaidroja Gorkšs.

Daudzās valstsvienības un citu izlašu spēles šogad liks Futbola federācijai tērēties arvien vairāk – LFF budžets 2019.gadā būs iespaidīgs, pārsniedzot 10 miljonus eiro. Jaunā trenera dēļ LFF savu maciņu patukšos vairāk nekā citkārt, alga vēl nezināmajam izlases trenerim būšot lielāka nekā iepriekšējiem vadītājiem – Miksu Pātelainenam un Aleksandram Starkovam. Valstsvienības jaunais treneris Rīgā ieradīsies ar līdzpaņemtu palīgu, bet otru asistentu lūkos jau uz vietas.

Izmaiņas būs arī futbola valstsvienības menedžera amatā - šos pienākumus turpmāk pildīs bijušais U-21 izlases menedžeris Ilvars Rutkovskis.

Latvijas izlase bez galvenā trenera ir kopš decembra sākuma, kad amatu pameta Somijas speciālists Pātelainens. Valstsvienība marta beigās ar divām spēlēm sāks kvalifikāciju 2020.gada Eiropas čempionātā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Futbols
Sports
Jaunākie
Interesanti