Futbola valstsvienība ar spēli no aizsardzības zaudē Ziemeļīrijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 6 mēnešiem.

Latvijas futbola valstsvienība piektdien viesos Belfāstā pārbaudes spēles lielāko daļu darbojās aizsardzībā un ar 0:1 zaudēja Ziemeļīrijas izlasei, kas nākamgad spēlēs Eiropas čempionāta finālturnīrā. Latvijas izlasei tā bija vienīgā spēle nacionālajām izlasēm novembrī paredzētajā kalendāra logā.

Mājiniekiem uzvaru nodrošināja Stīva Deivisa vārtu guvums desmitajā minūtē pēc otrā puslaika sākuma.

Ziemeļīri bija stāvokļa noteicēji pirmajā puslaikā, it īpaši tā pirmajā daļā gandrīz nepārtraukti darbojoties pretinieka laukuma pusē un bieži nogādājot bumbu soda laukumā. Tomēr bīstamu situāciju pie Latvijas vārtiem nebija daudz, un pārliecinoši darbojās Andris Vaņins.

Vēl līdz puslaika vidum bija bīstams Džeimija Vorda sitiens no soda laukuma malas, un glāba Vaņins, bet vārtsarga atsistajai bumbai vārtu priekšā mājinieki klāt netika. Maikls Makgoverns ziemeļīru vārtos pirmoreiz spēlē iesaistījās 28.minūtē pēc Latvijai pirmā stūra sitiena. Vaņins glāba vēl vairākkārt, savukārt Kaila Lafertija ātrā izrāvienā uzbrucējs tika viens pret vārtiem, taču no paasa leņķa sita garām vārtu tālajam stūrim.

Vējainā un aukstā Belfāstas vakarā pie Vaņina vārtiem bija karsti arī pēc pārtraukuma, un drīz Lafertija reids soda laukumā beidzās ar bīstamu sitienu. Rezultātu visbeidzot atklāja Deiviss, kura pirmo sitienu ar galvu no tuvas distances Vaņins atvairīja, tomēr pussargs pie vārtu staba paspēja bumbu raidīt pāri līnijai.

Latvijas izlasē 59.minūtē uz maiņu laukumā devās ilgstoši ārpus valstsvienības sastāva palikušais uzbrucējs Artjoms Rudņevs, aizstājot Alekseju Višņakovu. Rudņevam bija labākā iespēja panākt neizšķirtu - pāris minūtes pirms mača kompensācijas laika uzbrucējs soda laukumā pēc Vladislava Gabova centrējuma bez bumbas apstrādāšanas sita no gaisa, tomēr vārtos netrāpīja.

Ziemeļīri jau līdz ar otrā puslaika sākumu nomainīja vārtsargu, kad Makgovernu aizstāja Rojs Kerols, savukārt Latvijas vārtos Vaņina vietā debitants Pavels Šteinbors stājās 74.minūtē. Latvijas izlasē laukumā uz maiņu otrajā puslaikā tika arī Valērijs Šabala, Jānis Ikaunieks un Vladimirs Kamešs.