FK «Ventspils» Latvijas futbola čempionu titula aizstāvēšanu sāk ar uzvaru

Pērnā gada čempionvienība FK "Ventspils" sestdien Rīgā ar 3:0 uzvarēja FS "Metta/LU" pirmajā spēlē Latvijas futbola virslīgas jaunajā sezonā, liecina organizatoru informācija. Uzvarētājiem otrajā puslaikā rezultatīvi bija Jurijs Žigajevs un Šeihs Sāds Dianjē, bet spēles pirmajā pusē mājinieki raidīja bumbu savos vārtos.

(papildināts ar FK "Jelgava" uzvaru otrā spēlē)
Ventspilnieki vairāk apdraudēja vārtus un jau līdz pirmā puslaika vidum neizmantoja vairākas labas iespējas. No teicamas situācijas pāri vārtiem bumbu raidīja Ndue Mujeci, taču vadībā viesi izvirzījās 32.minūtē pēc "Metta/LU" neveiksmīgas darbības vārtu priekšā, kad bumbu savos vārtos ieraidīja Aleksejs Giļņičs.

Divu vārtu pārsvaru FK "Ventspils" ieguva septītajā minūtē pēc pārtraukuma, kad soda laukumā nogāza viesu spēlētāju Alanu Siņeļnikovu, bet Žigajevs pārliecinoši realizēja tieneša piešķirto 11 Vmetru soda sitienu. Pēc iegūtā divu vārtu pārsvara FK "Ventspils" ātri varēja nostiprināties vēl pārliecinošākā vadībā, tomēr cīņas gaita turpinājumā kļuva nedaudz mierīgāka, pirms kompensācijas laikā Šeihs Sāds Dianjē precīzi sita ar galvu un rezultāts kļuva 3:0.

Dienas otrā spēlē FK "Jelgava" futbolisti viesos ar 1:0 pārspēja BFC "Daugavpils" vienību. Uzvaru viesiem nodrošināja Borisa Bogdaškina vārtu guvums 36. minūtē.

Sezonas pirmās kārtas noslēgumā svētdien Rīgā spēkiem mērosies FB "Gulbene" un Jūrmalas "Spartaks". Jau vēstīts, ka sezonas pirmajā spēlē FK "Liepāja" futbolisti piektdien mājās ar 3:2 uzvarēja Rīgas "Skonto".

Virslīgā astoņas komandas līdz novembrim izspēlēs četrus apļus. Uz pirmo līgu izkritīs vājākā komanda, turpretim 7.vietas ieguvējiem paredzēts tikties pārspēlēs ar otro labāko pirmās līgas vienību.