FK «Jelgava» futbolisti Ventspilī uzvar mazākumā un saglabā Latvijas kausu

FK "Jelgava" jau finālspēles sākumā trešdien palika mazākumā, tomēr spēja ar 2:0 pretinieka laukumā uzvarēt valsts čempionus FK "Ventspils" futbolistus un vēl uz gadu paturēja Latvijas kausu. Vārtus uzvarētājiem pirmajā puslaikā guva Kenedijs Eriba un Gints Freimanis.

Pirmo reizi Ventspilī rīkotā Latvijas kausa fināla sākums izvērtās pārkāpumiem bagāts, un jau 4. minūtē Jelgavas komanda palika 10 vīru sastāvā, jo par rupju spēli noraidīja Abdulaju Dialo. Taču palikšana mazākumā netraucēja jelgavniekiem izvirzīties vadībā, kad 10. minūtē mājinieku vārtsarga Vitālija Meļņičenko atsisto bumbu no tuvas distances tīklā raidīja Eriba.

Nedaudz līdzīgā epizodē Freimanis 31. minūtē pārsvaru divkāršoja, kad tika pie Meļņičenko atsistās bumbas un no soda laukuma robežas trāpīgi sita. Otrajā puslaikā uzbrukumos dominēja FK "Ventspils", tomēr jelgavnieki organizēti aizsargājās un neļāva atslēgt Kaspara Ikstena sargātos vārtus.

FK "Jelgava" galvenais treneris Vitālijs Astafjevs pēc kluba vadībā iegūtās pirmās trofejas Latvijas Televīzijā atzina, ka bija ļoti satraucies, un cīņas gaita izvērtās nervoza, turklāt mača sākumā komanda palika mazākumā. Taču Astafjevs sacīja, ka lepojas ar komandu un tās veikumu, kas ļāva saglabāt Latvijas kausu.

Par fināla vērtīgāko spēlētāju atzina FK "Jelgava" futbolistu Aleksandru Gubinu.

Šovasar gan FK "Ventspils", gan FK "Jelgava" startēs Eiropas kausu turnīros. FK "Ventspils" sāks cīņu Čempionu līgas kvalifikācijā, turpretim FK "Jelgava" kā pērnās sezonas trešā spēcīgākā virslīgas komanda startēs Eiropas līgas kvalifikācijā.

FK "Jelgava" par Latvijas kausa ieguvējiem kļuva gan pērn, gan 2010.gadā. Seškārtējie Latvijas kausa ieguvēji FK "Ventspils" līdz šim pēdējoreiz trofeju izcīnīja 2013. gadā. Rekordisti Latvijas kausa izcīņā ir "Skonto", kas balvu savā īpašumā ieguvuši astoņas reizes.