Sieviešu florbola izlase ar graujošu sakāvi sāk pasaules čempionātu

Latvijas sieviešu florbola valstsvienība sestdien Tamperē, Somijā, ar 2:15 smagi zaudēja principiālajām konkurentēm čehietēm pirmajā spēlē pasaules čempionātā, liecina organizatoru informācija. Neveiksme var sarežģīt latvietēm gaitas vēlāk izslēgšanas turnīrā.

Vārtus Latvijas izlasē guva Inga Ametere un Diāna Isjomina. Latvietes jau otrajā minūtē atklāja rezultātu un pirmās trešdaļas vidū rezultāts vēl bija neizšķirts 2:2, taču cīņas turpinājumā dominēja čehietes. Līdz otrā perioda beigām Čehija ieguva jau septiņu vārtu pārsvaru (9:2) un spēles iznākums praktiski bija skaidrs. Vēl sešus vārtus čehietes iemeta pēdējā trešdaļā.

Pasaules čempionātā 16 komandas ir sadalītas divās divīzijās. Latvijas pārstāvētajā augstākās divīzijas B grupā ir arī Vācija un favorīte Zviedrija, pret ko jāspēlē attiecīgi svētdien un pirmdien. Pirmajā spēlē B grupā zviedrietes piektdien neatstāja izredzes Vācijas izlasei - 16:1.

Augstākās divīzijas A grupā spēlē Polija, Šveice, Norvēģija, Somija. Pa divām abu grupu labākajām komandām pēc apļa izspēles uzreiz tiks ceturtdaļfinālā, bet pārējās komandas aizvadīs astotdaļfināla spēles pret zemākās divīzijas divu grupu komandām.

C grupā cīnās Japāna, Dānija, Singapūra un Austrālija, savukārt D grupā iekļauta Slovākija, Krievija, ASV un Nīderlande.

Čempionāts beigsies 12.decembrī ar finālspēli par zelta medaļām.