Latvijas handbolisti zaudē Fēru salu izlasei IHF attīstības turnīra finālā

Latvijas vīriešu handbola izlase piektdien Kosovā ar 24:27 zaudēja Fēru salu vienībai Starptautiskās Handbola federācijas (IHF) attīstības turnīra finālā, informēja Latvijas Handbola federācija. Latvijas izlase turnīrā cieta pirmo zaudējumu, kas komandai liedza izcīnīt galveno balvu.

Abi finālisti līdz pēdējai spēlei ne reizi nebija zaudējuši un aizvadīja vēsturē pirmo savstarpējo cīņu. Eiropas Handbola federācijas (EHF) rangā Latvija ieņem 28.pozīciju, tomēr pārāka bija Fēru salu izlase, kas reitingā ir 42.vietā. Trešo vietu turnīrā izcīnīja Kosova, kas negaidīti pārliecinoši ar 27:16 sakāva Urugvaju spēlē par trešo vietu, bet piektajā vietā ierindojās Igaunija.

Latvijas izlases rezultativitātes līderis pēdējā spēlē ar astoņiem vārtiem bija Raimonds Trifanovs.

Veiksmīgā spēles sākumā Latvijas handbolisti izvirzījās vadībā ar 3:0, bet Fēru salu izlase pakāpeniski spēku samēru izlīdzināja un panāca neizšķirtu 5:5. Latvijas daudzās kļūdas puslaika beigu daļā ļāva fēriešiem pirmoreiz pārņemt vadību - 13:12. Otrā puslaika sākums Latvijas izlasei izvērtās pagalam neveiksmīgs un pretinieks panāca triju vārtu pārsvaru (15:12). Latvieši vairākkārt pietuvojās līdz minimumam, tomēr pretiniekus panākt tā arī neizdevās, turklāt pašu kļūdas neatstāja izredzes izglābties.

Izslēgšanas pirmajās kārtās Latvijas izlase uzvarēja Maltu un Urugvaju, bet iepriekš grupas turnīrā guva virsroku pār Bulgāriju un Andoru, kā arī Urugvaju. Fēru salu handbolisti iepriekš pusfinālā pieveica mājinieci Kosovu.