Latvijas handbola izlase izšķirošās kvalifikācijas spēles aizvadīs Valmierā

Latvijas Handbola federācija un Valmieras pašvaldība panākusi vienošanos par Latvijas vīriešu handbola izlases pasaules čempionāta kvalifikācijas spēļu aizvadīšanu Vidzemes Olimpiskajā centrā Valmierā, informēja Latvijas Handbola federācija. Šāds lēmums pieņemts, lai popularizētu handbolu. Iepriekšējās valstsvienības spēles tika aizvadītas Dobelē.

"Valmieras pilsētas pašvaldība vienmēr ir atbalstījusi un popularizējusi sportu. Uzskatām, ka mūsu pienākums ir nepārtraukti uzlabot sporta infrastruktūru, kā arī pilnveidot sporta piedāvājumu, padarīt to arvien kvalitatīvāku. Lai gan handbols Valmierā līdz šim nav spēlēts pārāk bieži, ticam, ka tas gūs popularitāti un atbalstu valmieriešu vidū, jo mūsu pilsētas iedzīvotāji ir aktīvi sporta līdzjutēji, kas apmeklē dažādas sporta spēles un emocionāli atbalsta sportistus. Esmu pārliecināts, ka ieguvēji no šīs sadarbības būs visi. Par to, kā valmierieši un pilsētas viesi novērtēs un atbalstīs handbolu, varēsim pārliecināties jau 2016. gada janvārī," sacīja Valmieras pilsētas mērs Jānis Baiks.

"Handbolam līdz šim Ziemeļvidzemē nav bijušas spēcīgas tradīcijas. Vidzemes Olimpiskā centra arēna ir labi piemērota ar savu aprīkojumu arī šai spēlei. Tādēļ Latvijas izlase ar spēlēm Valmierā būs sava sporta veida vēstneši, iepazīstinot reģionu ar rokasbumbu," norādīja Vidzemes Olimpiskā centra (VOC) priekšsēdētājs Artis Jansons, piebilstot: "Viens no pasaulē garākajiem un Eiropas garākais handbolists Dainis Krištopāns varētu būt liels skatītāju magnēts, pulcējot līdzjutējus Vidzemes Olimpiskā centra tribīnēs. Kas zina, iespējams, šīs spēles ieinteresēs Valmieras un Ziemeļvidzemes reģiona jauniešus sākt nodarboties ar handbolu ne tikai skolu sporta stundu ietvaros."

Latvijas vīriešu handbola izlase savu debiju Vidzemes Olimpiskajā centrā piedzīvos 10. janvārī, kad aizvadīs spēli pret Kipras valstsvienību, bet 17. janvārī kvalifikācijas turnīra pēdējā spēlē Valmierā mērosies spēkiem ar Ukrainu. Ja Latvijai izdosies izcīnīt pirmo vietu grupā, tad 2016.gada jūnijā būs jāaizvada izšķirošā – play off – kārta, kuras uzvarētājs (divu spēļu summā) kvalificēsies pasaules čempionātam. Tas 2017.gada sākumā notiks Francijā. Šobrīd 3. kvalifikācijas grupā Latvija ar četriem punktiem divās spēlēs ieņem pirmo vietu, liecina Handbola federācijas informācija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti