Latvijas florbolistes ar uzvaru pār Slovākiju nodrošina vietu ceturtdaļfinālā

Latvijas sieviešu florbola izlase otrdien Čehijā ar 4:3 uzvarēja Slovākiju un nodrošināja dalību pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā, informēja rīkotāji. Latvijas valstsvienība Brno aizvadītajā astotdaļfinālā guva turnīrā pirmo uzvaru, jo iepriekš zaudēja visās trijās spēlēs grupā.

Cīņā par vietu pusfinālā Latvijas izlases pretinieces trešdien Ostravā būs pasaules čempiones un galvenās favorītes zviedrietes.

Latvijas valstsvienību cīņā pret slovākietēm otrajā periodā vadībā izvirzīja Sandra Torstere. Lai gan pretinieces iemeta divus vārtus, Luīze Biļinska atbildēja diviem gūtiem vārtiem Latvijas izlasē, kas ļāva atgūt vadību. Diāna Isjomina panāca jau 4:2, bet Slovākijas florbolistes spēja tikai samazināt rezultāta starpību līdz minimumam.

Grupā Latvijas valstsvienība iepriekš piekāpās Šveicei (1:6), Norvēģijai (0:7) un Čehijai (1:12), paliekot pēdējā vietā, taču saglabājot iespēju pret rangā zemākas grupas uzvarētāju Slovākiju pretendēt uz dalību ceturtdaļfinālā.

Iepriekšējā pasaules čempionātā 2011. gadā Latvijas florbolistes ieņēma 7. vietu. Labākais Latvijas sieviešu izlases sasniegums ir 2007. gadā iegūtā 4. vieta.