IHF attīstības turnīra grupas kārtas izskaņā Latvijas izlase pārspēj Urugvajas handbolistus

Latvijas vīriešu handbola izlase pirmdien Kosovā ar 26:24 pārspēja Urugvaju un guva trešo uzvaru trijās spēlēs Starptautiskās Handbola federācijas (IHF) attīstības turnīrā, informēja Latvijas Handbola federācija. Latvija ceturtdaļfinālā iekļuva kā D grupas uzvarētāja.

Spēles sākumā Latvijas handbolisti ieguva dažu vārtu pārsvaru, tomēr puslaika turpinājumā nonāca iedzinējos un pārtraukumā devās ar divu vārtu deficītu (11:13). Turklāt neveiksmīga spēle gan uzbrukumā, gan aizsardzībā otrā puslaika sākumā Uģa Vikštrema vadīto izlasi nostādīja nepatīkamā situācijā ar piecu vārtu deficītu (12:17). Situāciju uzlaboja pieprasītais minūtes pārtraukums, pēc kura spēle abos laukuma galos tika sakārtota un pretinieki - panākti. Spēles beigu daļā latvieši izvirzījās minimālā vadībā, bet punktu spēlei desmit sekundes pirms beigām pielika Raimonds Trifanovs, nostiprinot uzvaru.

Urugvajas handbolisti bija līdz šim nopietnākie Latvijas pretinieki turnīrā. Urugvajieši izcīnīja ceturto vietu pēdējos divos Panamerikas čempionātos, paliekot soli no pasaules čempionāta, kam šajā reģionā kvalificējās trīs labākās komandas.

IHF attīstības turnīra pirmajās divās spēlēs Urugvaja tāpat kā Latvija sagrāva Andoru un apspēlēja Bulgāriju, tādējādi abas komandas jau pirms savstarpējās cīņas nodrošināja vietu ceturtdaļfinālā. Labāka vārtu attiecība urugvajiešiem būtu ļāvusi ieņemt pirmo vietu grupā arī ar neizšķirtu pret Latviju.

Ceturtdaļfinālā trešdien Latvijas izlasei, visticamāk, būs jāspēlē pret Maltu. Pusfināli risināsies ceturtdien, bet fināli būs piektdien. Zemākas pozīcijas grupā ieguvušās komandas aizvadīs spēles par 9. līdz 16.vietu.