Handbolisti ar neizšķirtu Grieķijā tiek izslēgšanas kārtā pasaules čempionāta kvalifikācijā

Latvijas vīriešu handbola valstsvienība trešdien Salonikos smagā un kļūdām bagātā spēlē cīnījās neizšķirti 23:23 ar mājiniekiem grieķiem un garantēja dalību 2017.gada pasaules čempionāta kvalifikācijas izšķirošajā izslēgšanas kārtā, liecina organizatoru informācija. Grupas turnīrā Latvijai atlikusi vēl viena spēle svētdien Valmierā pret Ukrainu.

Uzvarētājiem Aivis Jurdžs bija rezultatīvākais ar septiņiem iemestiem vārtiem, Dainis Krištopāns sev ne veiksmīgākajā spēlē iemeta piecus vārtus, bet četras reizes precīzs bija Ingars Dude. Laukuma saimniekiem ar astoņiem vārtiem izcēlās Virons Papadopuls.

Latvijas izlase spēles sākumā spēja noturēties vadībā un 22. minūtē panāca 11:7. Taču puslaika turpinājumā pajuka spēle uzbrukumā, turklāt grieķi arvien vieglāk tika līdz labiem metieniem. Ja puslaika beigās Latvija vēl bija vadībā ar divu vārtu pārsvaru (12:10), tad pēc pārtraukuma grieķi kļuva par situācijas noteicējiem.

Mājinieki panāca trīs vārtu pārsvaru jau sev par labu (19:16), un tikai mača pēdējās minūtēs Latvijas handbolisti spēja pārvērst spēles ritējumu. Vairākus uzbrukumus noslēdza Krištopāns un Jurdžs, tomēr ilgi spēlētā pēdējā minūtē grieķi izskaņā panāca neizšķirtu, kas gan Latvijas izlasei bija derīgs rezultāts, lai nodrošinātu pirmo vietu grupā.

Vēl pirms pēdējās spēles kvalifikācijas grupā Latvijas handbolistiem ir garantēta pirmā vieta, jo konkurenti līderus vairs nevar noķert. Iepriekš grupā Latvijas handbolisti mājās pārspēja Grieķiju (31:22), uzvarēja Ukrainā (23:18), kā arī pieveica Kipru gan viesos (28:20), gan savā laukumā (34:17).

Pirmās vietas grupā ieguvēji jūnijā piedalīsies kvalifikācijas izslēgšanas kārtā, kur uzvarētājs divu spēļu summā kvalificēsies pasaules čempionātam. Tas 2017.gada sākumā notiks Francijā.