Florbolistes izcīna 5.vietu pasaules čempionātā

Latvijas sieviešu florbola valstsvienība piektdien Čehijā pagarinājumā ar 4:3 uzvarēja Norvēģiju un izcīnīja 5.vietu pasaules čempionātā, informēja rīkotāji. Uzvaras vārtus pagarinājuma 10.minūtē iemeta Līga Garklāva.

Pamatlaikā Latvijas izlase atguvās pēc trim ielaistiem vārtiem, un Edītes Bankavas, Diānas Isjominas un Luīzes Biļinskas precīzie metieni ļāva panākt izlīdzinājumu.

Divus vārtus Latvija ielaida pirmajā trešdaļā, bet otrā perioda sākumā jau nonāca iedzinējos ar 0:3. Bankava vienus vārtus atguva līdz pārtraukumam, bet trešajā periodā Isjomina un Biļinska nodrošināja neizšķirtu. Garklāvas iemestie vārti pagarinājumā noteica uzvarētāju.

Zelta medaļas atkārtoti ieguva Zviedrija ar uzvaru finālā 5:1 pār Somiju, savukārt par bronzas laureātēm kļuva šveicietes, spēlē par 3.vietu nodrošinot uzvaru pagarinājumā 4:3 pār mājiniecēm Čehijas florbolistēm.

Brno aizvadītajā grupas turnīrā Latvijas izlase piekāpās Šveicei (1:6), Norvēģijai (0:7) un Čehijai (1:12). Astotdaļfinālā izdevās pārspēt Slovākiju (4:3), bet ceturtdaļfinālā sekoja neveiksme pret pašreizējām čempionēm un galvenajām favorītēm zviedrietēm (2:12). Pusfinālā par 5.vietu Latvijas florbolistes pārspēja polietes (9:0).

Iepriekšējā pasaules čempionātā 2011. gadā Latvijas florbolistes ieņēma 7. vietu. Labākais Latvijas sieviešu izlases sasniegums ir 2007. gadā iegūtā 4. vieta.

Pasaules čempionāta finālspēle par 5.vietu:

Latvija - Norvēģija 4:3 (0:2, 1:1, 2:0, 1:0)

Vārtus guva: Edīte Bankava, Diāna Isjomina, Luīze Biļinska, Līga Garklāva - Kristine Nesa, Marianne Nadima, Lēna Sundvika