Florbolistes grupu kārtu pabeidz ar paredzamu zaudējumu Zviedrijai

Latvijas sieviešu florbola izlase pirmdien pasaules čempionātā Tamperē, Somijā, ar 0:7 piekāpās pašreizējām titula īpašniecēm zviedrietēm pēdējā spēlē grupas kārtā, liecina organizatoru informācija. Zviedrijas valstsvienība jau iepriekš nodrošināja pirmo vietu grupā, bet Latvijas florbolistes turnīra turpinājumā gaidīs cīņa astotdaļfinālā.

(papildināts ar Latvijas izlases iegūto 3.vietu grupā)
Latvijas izlase grupā tomēr ieņēma trešo vietu, jo vēlāk pirmdien Vācija ar 1:9 zaudēja čehietēm un palika pēdējā vietā četru komandu grupā. Gan Latvijai, gan Vācijai ir pa vienam punktam, bet labākas vārtu starpības dēļ latvietes turnīra tabulā ierindojās augstāk. Latvijas izlase pirmajā spēlē cieta sagrāvi pret Čehiju (2:15), bet otro spēli pret Vāciju aizvadīja neizšķirti (3:3).

Cīņā par vietu ceturtdaļfinālā Latvijas izlase otrdien spēlēs pret Austrāliju, kas ieņēma 2.vietu zemākas divīzijas C grupā.

Latvijas valstsvienības galvenais treneris Jurijs Fedulovs Latvijas Radio pastāstīja, ka ar veikumu spēlē pret zviedrietēm ir apmierināts, jo komanda disciplinēti nospēlēja aizsardzībā un labu sniegumu vārtos rādīja Lauma Višņevska.

Treneris Jurijs Fedulovs par sieviešu florbola izlases spēli pret Zviedriju
00:00 / 00:54
Lejuplādēt

Pasaules čempionātā 16 komandas ir sadalītas divās divīzijās. Latvijas pārstāvētajā augstākās divīzijas B grupā spēlēja arī Vācija un favorīte Zviedrija. Augstākās divīzijas A grupā cīņas aizvada Polija, Šveice, Norvēģija, Somija. Pa divām abu grupu labākajām komandām pēc apļa izspēles uzreiz tiks ceturtdaļfinālā, bet pārējās komandas aizvadīs astotdaļfināla spēles pret zemākās divīzijas divu grupu komandām.

Latviju astotdaļfinālā otrdien gaidīs tikšanās ar otro spēcīgāko komandu C grupā, kur cīnījās Japāna, Dānija, Singapūra un Austrālija. Savukārt D grupā iekļauta Slovākija, Krievija, ASV un Nīderlande.

Čempionāts beigsies sestdien ar finālspēli par zelta medaļām.