Zaudējums Klaipēdā sarežģī «VEF Rīga» izredzes VTB līgā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 1 mēneša.

"VEF Rīga" svētdien viesos Lietuvā ar 85:90 zaudēja Klaipēdas "Neptūnas" basketbolistiem un VTB vienotajā līgā sarežģīja izredzes tikt izslēgšanas turnīrā, liecina organizatoru informācija. Latvijas čempioniem pirms pēdējās spēles grupā vēl ir izredzes uz dalību izslēgšanas turnīrā, taču no svara būs arī konkurentu cīņu rezultāti.

Klaipēdā "VEF Rīga" bija bez saslimušajiem līderiem Kristapa Janičenoka un Riharda Kuksika, turklāt Ingus Jakovičs laukumā nevarēja doties potītes savainojuma dēļ. Debija "VEF Rīgas" sastāvā bija februāra beigās uz pārbaudes laiku nolīgtajam amerikānim Kristianam Polkam.

"VEF Rīgai" 16 punktus nodrošināja Entiveins Robinsons, savukārt Dī Brauns un Polks iekrāja pa 14 punktiem. "Neptūnas" uzvaru ar 22 punktiem un 10 izcīnītajām atlēkušajām bumbām veicināja Edgars Ulanovs.

Latvijas čempioni pirmajā puslaikā neļāva pretiniekiem tālu atrauties un garajā pārtraukumā devās ar piecu punktu iztrūkumu(34:39). Taču Latvijas klubam neveiksmīga trešā ceturtdaļa ļāva "Neptūnas" panākt 19 punktu pārsvaru (65:47), kas gan vēl neizšķīra spēles likteni. Pēdējā ceturtdaļā  "VEF Rīga" ar ciešu segšanu nepilnas divas minūtes pirms cīņas beigām pietuvojās līdz četriem punktiem (77:81), bet vairāk gan neko nepanāca.

Pēdējo spēli grupas turnīrā "VEF Rīga" aizvadīs 24.martā mājās pret Kazahstānas "Astana". Ar sešām uzvarām 17 spēlēs "VEF Rīga" ieņem 7. vietu B grupā un par vienu pozīciju atpaliek no izslēgšanas spēļu zonas.