Virs ūdens noturētā «TTT Rīga» priecājas par sezonas sākšanu, komandas garu nezaudē

Basketbola klubs "TTT Rīga" jaunajā sezonā spēlēs divos turnīros – Baltijas līgā un Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirolīgā, kā arī izskatīs iespēju atgriezties Eiropas Sieviešu basketbola līgā. Gada sākumā vēl pirms krīzes parādījās informācija, ka "TTT Rīgai" ir finanšu problēmas, klubs pat nespēj nodrošināt spēlētājām algu izmaksu un apdraudēta ir arī komandas nākotne.

Svarīgākais pavasarī paveiktais darbs bija leģendārā kluba saglabāšana grūti prognozējamos apstākļos, pastāstīja "TTT Rīga" galvenais treneris Mārtiņš Gulbis. Viņš ir gandarīts par uzaicinājumu pievienoties komandai un par jau izveidoto saikni starp klubu un komandas vadību, kur valdes priekšsēdētāja ir Gunta Baško. 

"TTT Rīga" basketbolistes sāk jauno sezonuInita Kresa-Katkovska

Gulbis norādīja, ka budžeta iespēju robežās sastāvs ir nokomplektēts. Vispirms jau treneris priecājas, ka izdevies komandu ar leģendārajiem TTT burtiem saglabāt.

"Ļoti labi strādājam kopā gan ar valdi, gan ģenerālmenedžeri Artūru Štālbergu. Mēģinām sakomplektēt labākās spēlētājas, kas šobrīd ir gan pieejamas tirgū, gan finansiāli mums pieejamas," teica Gulbis. "Ja izejam pa pozīcijām, domāju, ka ir atrasta pietiekami laba saspēles vadītāja, kas ir nedaudz lētāka nekā iepriekšējās sezonās. Bet noteikti spēlētājas var progresēt." 

"Tāpat sastāvā ir palikusi Zviedrijas izlases spēlētāja Binta [Drameha], kurai pagājušā sezona bija lieliska, bet varbūt komandas sniegums nebija tik lielisks," atzina treneris. "Līdz ar to, es domāju, ka arī viņa ir pietiekami izsalkusi [pēc spēlēšanas]. Meganai Hafai bija spēkā esošs līgums no pagājušās sezonas. Arī mēs viņu vēlējāmies, bet bija ilgs posms, kamēr vienojāmies par nosacījumiem. [Vēl] ukraiņu spēlētāja [Taisija Udodenko] izsēdēs karantīnu un pievienosies."

Viena no komandas potenciālajām līderēm ir Kitija Laksa, kura apliecināja, ka visas meitenes ļoti noilgojušās pēc basketbola.

"Es esmu priecīga, ka vispār esam atpakaļ tikuši pie basketbola un sporta," atzina Laksa. "Jebkura spēle ir pietiekoši lieli svētki, un to arī izbaudām. Redzot, kāda situācija šobrīd visapkārt, ir grūti saprast, kā tālākā nākotne var izskatīties. Man patīk jaunais modelis, man patīk, kā komanda izskatās, kā visas meitenes, kas ir komandā, tiek iesaistītas spēles situācijās. Saliedētu basketbolu, ātru basketbolu mēs spēlējam, un ļoti disciplinēti, kas noteikti visai komandai patīk. Sakrīt visiem redzējums, kā mums vajadzētu spēlēt – atrast brīvas situācijas, skriet ātrajos uzbrukumos; tas ir basketbols, uz ko mēs ejam šosezon."

"TTT Rīga" ģenerālmenedžeris Artūrs Štālbergs atzina, ka tika izrādīta interese par viena sabraukuma rīkošanu Rīgā, taču finansiālu apsvērumu dēļ no šīs idejas nācās atteikties. Ir zināmi Eirolīgas sabraukumu datumi, bet nav vēl zināms, kur tie notiks.

Tuvākajā laikā klubs gaida informāciju no FIBA, bet neviens no sabraukumiem nebūs Rīgā.

"Prasības gan Covid-19 sakarā, gan finansiālās prasības bija diezgan augstas, un valde lēma, ka šinī sezonā mēs neuzņemsim kādu no posmiem," paskaidroja Štālbergs.

Klubā ir iecere sākt jaunu tradīciju, lai atgādinātu par leģendārās komandas saknēm. Gaidāms, ka pēc katras mājas spēles MVP jeb vērtīgākās spēlētājas balvas pasniegšanu uzticēs kādai no slavenās komandas seniorēm.

Kluba ģenerālmenedžeris Štālbergs pastāstīja, ka visi

atbalstīja ideju atgriezties pie komandas tradicionālajām krāsām – savulaik TTT spēlēja melni oranžos formastērpos.

Saviem atbalstītājiem, faniem un citiem interesentiem klubs piedāvās arī iegādāties stilīgu bonusiņu – sejas maskas.

Jaunā sezona sākās iepriekš oktobrī, bet pirmo mājas spēli "TTT Rīga" aizvadīja piektdien Rīgā, "Daugavas" sporta namā, kur pārspēja Latvijas Universitāti. Vietējā čempionāta mājas spēles notiks "Daugavas" sporta namā, bet Eirolīgā – ārzemēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Basketbols
Sports
Jaunākie
Interesanti