«VEF Rīga» pēc zaudējuma «Himki» basketbolistiem izstājas VTB līgas ceturtdaļfinālā

"VEF Rīga" svētdien "Arēnā Rīga" ar 60:82 zaudēja Krievijas klubam "Himki" un VTB vienotajā līgā izstājās ceturtdaļfinālā. Sērijā līdz trim uzvarām "Himki" basketbolisti bija pārāki ar 3:0, taču "VEF Rīgu" sezonas turpinājumā vēl gaida cīņas par Latvijas basketbola līgas (LBL) čempionu titula aizstāvēšanu.

Sērijā pēdējā cīņā laukuma saimniekiem bija jāiztiek ne tikai bez savainotajiem Antana Kavaļauska un Kaspara Bērziņa, kuri pret "Himki" nespēlēja arī Krievijā, bet komandas pieteikumā netika iekļauts arī VTB līgā par regulārās sezonas vērtīgāko spēlētāju nosauktais Ērls Roulends. Sāpoša ceļgala dēļ "VEF Rīgas" ārsti un treneri svētdien nolēma Roulendu spēlei nepieteikt.

Rezultatīvākais "VEF Rīgai" ar 14 punktiem bija Andžejs Pasečņiks, bet Vils Danielss guva 12 punktus.

Pret Eirolīgā sezonu aizvadījušajiem "Himki" basketbolistiem "VEF Rīgai" savainojumu noplicinātā sastāvā nebija lielu izredžu. Jau piecās minūtēs "Himiki" ieguva 10 punktu pārsvaru (15:5), bet puslaika beigās viesi bija priekšā ar 17 punktiem (41:24).

Brīžiem veiksmīgas epizodes izdevās arī "VEF Rīgai", tomēr ar to bija par maz, lai piespiestu "Himki" basketbolistus satraukties par uzvaru. Laukuma saimnieku pašaizliedzība netraucēja "Himki" arvien palielināt pārsvaru, kas pēdējā ceturtdaļā pēc trim minūtēm rezultāta sasniedza 30 punktu (69:39). Lai gan galotnē abas komandas cīnījās par punktiem, uzvarētājs laukumā bija skaidrs.

Arī pirmajās divās spēlēs Piemaskavā pārliecinošas uzvaras ar 103:82 un 104:82 izcīnīja "Himki" basketbolisti. "VEF Rīga" ceturtdaļfinālā iekļuva pēc uzvaras pirmajā kārtā pār Kazahstānas čempioniem "Astana", bet "Himki" kā regulārās sezonas grupas turnīra uzvarētāji uzreiz nodrošināja vietu ceturtdaļfinālā.

Pēc dalības VTB līgā "VEF Rīgu" gaida cīņas arī LBL finālsērijas turpinājumā pret BK "Ventspils", kur pēc divām spēlēm ir neizšķirts 1:1. LBL sērija neatsāksies agrāk kā nākamās nedēļas nogalē.