«VEF Rīga» basketbolisti VTB līgā piekāpjas Blūma un Mazura klubam «Parma»

"VEF Rīga" basketbolisti trešdien VTB vienotās līgas spēlē mājās ar 76:80 zaudēja Jāņa Blūma pārstāvētajam Krievijas klubam Permas "Parma", ko vada Latvijas speciālists Nikolajs Mazurs.

Mājiniekiem ar 17 punktiem rezultatīvākais bija Artūrs Ausējs, kurš trāpīja piecus trīspunktu metienus, savukārt Vinsents Kaunsils un Artis Ate nodrošināja pa 14 punktiem, liecina organizatoru informācija. Blūms uzvarētājiem ar 16 punktiem bija otrais labākais punktu guvējs un nepilnas piecas sekundes pirms spēles beigām ar diviem trāpītiem soda metieniem garantēja viesu uzvaru. "Parma" 18 punktus guva Tailers Larsons.

Blūma rezultativitāte trīspunktu metienos palīdzēja "Parma" pirmo ceturtdaļu noslēgt ar 10 punktu pārsvaru (28:18). "VEF Rīga" otrajā ceturtdaļā realizēja veiksmīgu pakaļdzīšanos, un Ausēja precizitāte no perimetra ļāva mājiniekiem pārņemt vadību (36:34). Tomēr "Parma" atbildēja ar 10:0 izrāvienu un puslaika noslēgumā atkal bija vadībā ar sešiem punktiem (44:38).

"VEF Rīga" spēja sarūpēt spraigu mača galotni, kurā abām komandām bija arī neveiksmīgas epizodes slidenas grīdas dēļ. Divarpus minūtes pirms spēles beigām mājinieki panāca izlīdzinājumu 72:72, tomēr Blūma trāpīts trīspunktnieks ļāva "Parma" atgūt vadību, ko viesi noturēja līdz beigu svilpei.

Blūms pēc uzvaras intervijā Latvijas Televīzijai atzina, ka psiholoģiski nebija viegli spēlēt pret komandu, kurā pats savulaik bijis un arvien saglabājis par to labākās atmiņas.

VTB līgā šosezon 14 komandas aizvadīs divu apļu turnīru, pēc kura astoņas labākās vienības cīņu turpinās izslēgšanas turnīrā. Līgā ir deviņas Krievijas komandas, kā arī pa vienam Latvijas, Igaunijas, Baltkrievijas, Kazahstānas un Polijas kluba