Valstsvienības treneris Bagatskis: Porziņģa iekļaušanās būtiski ietekmēs Latvijas izlases spēli

Latvijas valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis priecājas par Kristapa Porziņģa apņēmību iekļauties izlasē dalībai 2017. gada Eiropas čempionāta finālturnīrā, kā arī uzskata, ka tas ir brīdinājuma zvans sāncenšiem, pirmdien informēja Latvijas Basketbola savienība (LBS). Bagatskis sagaida, ka Kristapa līdzdalība būtiski ietekmēs Latvijas komandas spēli. 

Ne velti sezonas laikā citu izlašu treneri Bagatskim bieži jautājuši par iespējām Porziņģim spēlēt izlasē. "Porziņģis pastiprinās mūsu spēli soda laukumā un palīdzēs atraisīt rokas “mazajiem”, palīdzot citiem spēlētājiem un komandai kļūt labākiem," teica treneris.

Pozitīvā ziņa par Porziņģa lēmumu iekļauties izlasē Bagatski nepārsteidza. "Kristaps arī iepriekš paudis vēlmi spēlēt valstsvienībā, un esmu priecīgs, ka tagad tas notiks. Ar nepacietību gaidu 17. jūliju, kad valstsvienība sāks gatavoties Eiropas čempionātam," Bagatski citēja LBS.

Bagatskis uzsvēra izlases kvalitatīva sagatavošanās procesa izšķirošo nozīmi. “Smags darbs, pilnīga pašatdeve treniņzālē un laukumā, kā arī spēja savu ego pakļaut komandas interesēm, to pavisam neapzaudējot – šie principi deva rezultātu iepriekšējos gados, kad no 22. vietas Eiropā uzkāpām līdz astotajai, un no tiem neatkāpsimies arī šoreiz," teica treneris. "Kristapa līdzdalība pastiprinās gan Latvijas komandas uzbrukumu, gan aizsardzību. Mūsu, treneru, uzdevums tagad būs atrast optimālu spēles zīmējumu, lai pēc iespējas labāk izmantotu viņa meistarības īpatnības.”

Valstsvienības sastāvā Porziņģis varētu spēlēt mazliet savādāk nekā Ņujorkas "Knicks" - Bagatskis pieļauj, ka basketbolists darbosies tuvāk grozam, taču nianses vēl jāizrunā un jāslīpē treniņos. Bagatskis pārrunās taktiku ar Kristapu un izstāstīs savu spēles redzējumu, kā arī uzklausīs viņa domas. "Esmu pārliecināts, ka atradīsim kopīgu valodu," nešaubās Bagatskis.

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlētāju dalību Starptautiskās basketbola federācijas (FIBA) sacensībās reglamentē īpaši noteikumi. Par visām tā niansēm Kristaps nebija informēts pilnīgi precīzi, bet negatavojas sīki uzskaitīt visas treniņos pavadītās dienas. Vienīgais izņēmums Porziņģim būs apmēram nedēļu ilga vizīte Āfrikā no 29. jūlija līdz 6. augustam pēc NBA iniciatīvas. "Esmu pārliecināts, ka tas neatsauksies uz gatavību čempionātam. Pārējā laikā plānoju būt kopā ar izlasi," piektdien žurnālistiem Liepājā pauda Porziņģis.

Porziņģis sagaida, ka Eiropas čempionāta finālturnīrā nebūs viegli, jo sarežģītā grupā pastaiga nebūs ne pret serbiem, turkiem un krieviem, ne beļģiem un britiem. Par Latvijas izredzēm ko varēs spriest pēc izlases pārbaudes spēlēm, uzskata Porziņģis.

Valstsvienības kandidātu sarakstu Bagatskis sola publiskot maija beigās, bet treniņi izlasei sāksies 17. jūlijā. Pirmās pārbaudes spēles paredzētas 28. un 29. jūlijā Tamperē pret Somiju. Savukārt 4. un 5. augustā pārbaudes turnīrā Klaipēdā pusfinālā būs spēle pret Gruziju un finālā par 1. vai 3. vietu pret Lietuvu vai Poliju. Pret poļiem gaidīs spēle arī 11. augustā Rīgā. Nākamajā pārbaudes turnīrā Rīgā 19. augustā jāspēlē pret Lietuvu, 20. augustā – pret Rumāniju. Divas pēdējās pārbaudes spēles plānotas 24. un 25. augustā Rīgā pret Čehijas izlasi.

Eiropas čempionāta finālturnīrs notiks no 31.augusta līdz 17.septembrim. Latvijas izlase grupu kārtu aizvadīs Stambulā, spēlējot D grupā kopā ar Serbiju, mājinieci Turciju, Krieviju, Beļģiju un Lielbritāniju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Basketbols
Sports
Jaunākie
Interesanti