«Valmiera/ORDO» uzvar «VEF Rīgu» un nosūta čempionus uz LBL ceturtdaļfinālu

"VEF Rīga" Latvijas basketbola līgas (LBL) regulāro sezonu trešdien pabeidza ar zaudējumu 62:66 viesos pret "Valmiera/ORDO", tādēļ pašreizējiem čempioniem izslēgšanas turnīrs būs jāsāk jau no ceturtdaļfināla, liecina organizatoru informācija. Savukārt Valmieras klubs saglabā izredzes uz pirmo vietu regulārajā sezonā.

(papildināts ar BK "Jēkabpils" un "Liepāja/Triobet" uzvarām)
Pa 12 punktiem uzvarētājiem nodrošināja Mārtiņš Laksa un Armands Šķēle, bet pa 11 punktiem iekrāja Jānis Kaufmanis un Artūrs Bērziņš. "VEF Rīgai" ar 14 punktiem izcēlās Džošua Bostiks, savukārt Džošua Harelsona rēķinā bija 11 punkti un 12 izcīnītas atlēkušās bumbas.

Lielāko daļu spēles vadībā bija viesi, un vēl divas minūtes pirms beigu svilpes rezultāts bija neizšķirts 58:58, taču galotnē pārliecinošāk darbojās laukuma saimnieki. "VEF Rīgai" bija nepieciešama uzvara, lai garantētu otro vietu un tūlītēju iekļūšanu pusfinālā, kur uzreiz tiks regulārās sezonas divas spēcīgākās komandas.

Valmieras komandai būs nepieciešama uzvara pēdējā mačā sestdien mājās pret BK "Ventspils", lai regulāro sezonu pabeigtu tabulas virsotnē. Pirmajā vietā regulāro sezonu var noslēgt tikai Valmieras vai Ventspils komanda.

"VEF Rīga" ar efektīvāku aizsardzību pirmajā ceturtdaļā panāca sešu punktu pārsvaru (16:10), tomēr laukuma saimnieki spēja atrast plaisas arī viesu sadarbībā un pirmajā pārtraukumā valmierieši devās ar divu punktu deficītu (19:21).  Harelsona aktivitāte palīdzēja "VEF Rīgai" otrajā ceturksnī pārliecinoši nospēlēt uzbrukumā un palielināt pārsvaru līdz 13 punktiem (41:28).

Savukārt Valmieras komanda ar sīkstumu aizsardzībā vēlreiz samazināja starpību trešajā ceturtdaļā un pietuvojās līdz -4 (44:48), taču neizmantoja daudz savu iespēju, kas ļautu līdzsvarot rezultātu. Toties pēdējā ceturkšņa pirmajās minūtēs divreiz trīspunktu metienus trāpīja Kaufmanis un atguva vadību laukuma saimniekiem (52:51). Svarīgu trīspunktu metienu mājiniekiem 78 sekundes pirms spēles beigām trāpīja Laksa, panākot 62:58, turklāt "VEF Rīga" pieļāva kļūdas, kas liedza iespējas izglābties.

Cerības uz dalību izslēgšanas spēlēs saglabāja BK "Jēkabpils", kas izbraukumā ar 83:75 pārspēja BK "Jelgava". Savukārt 4.vietu jau nodrošinājusī "Liepāja/Triobet" ar 74:67 mājās pieveica Latvijas Universitāti.

Līdzās "Valmiera/ORDO", BK "Ventspils", "VEF Rīga" un "Liepāja/Triobet" dalība izslēgšanas turnīrā ir droša arī "Jūrmala/Fēnikss" basketbolistiem. Uz pēdējo ceļazīmi vēl pretendē "Valka/Valga", kas regulāro sezonu jau noslēgusi un var cerēt tikai uz BK "Jēkabpils" klupienu pēdējā spēlē sestdien mājās pret "Barons/LDz".