Intervija ar Kitiju Laksu
Baltijas sieviešu basketbola līgas finālspēle

Baltijas sieviešu basketbola līgas finālspēle. Spēles momenti

«TTT Rīga» basketbolistes atkārtoti triumfē Baltijas līgā. Nozīmīgākie notikumi

"TTT Rīga" basketbolistes svētdien finālā Latvijas galvaspilsētā ar 107:67 uzvarēja Lietuvas klubu "Kaunas Aistes" un septīto sezonu pēc kārtas triumfēja Baltijas līmeņa turnīrā.

Baltijas sieviešu basketbola līgas finālā 31 punktu guva Marina Meibrija, kura aizvadīja pēdējo spēli "TTT Rīga" kreklā. Uzvarētājām 17 punktus nodrošināja Kitija Laksa, bet 13 punktus iekrāja Megana Hafa. Kauņas komandā ar 17 punktiem rezultatīvākā bija Karolina Kazočūnaite.

"TTT Rīga" saņem medaļas un kausu

Par turnīra vērtīgāko spēlētāju (MVP) atzītā Meibrija pēc fināla intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka izdarīja visu, ko spēja, lai komanda ar viņu sastāvā uzvarētu arī pēdējā spēlē.

Intervija ar Marinu Meibriju

Smagāku pārbaudījumu dienu iepriekš pusfinālā izbaudīja "Kaunas Aistes", tomēr viešņas labi iejutās ātrā spēlē, pirmās ceturtdaļas lielāko daļu turoties minimālā vadībā, bet pārtraukumā dodoties ar četru punktu pārsvaru (21:17). "TTT Rīga" daudz pārkāpa noteikumus un lietuvietes ar augstu precizitāti realizēja soda metienus.

"TTT Rīga" līdere uzbrukumā Meibrija otrās ceturtdaļas vidū realizēja vairākus ātros prettriecienus, kas ļāva mājiniecēm pārņemt vadību. Lietuvas basketbolistes arvien cīnījās ļoti nepiekāpīgi un "TTT Rīga" pārsvars puslaika beigās nepārsniedza divus punktus (44:42).

Intervija ar Kati Krēsliņu

Latvijas čempionvienības uzbrucēja Kate Krēsliņa puslaika pārtraukumā intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka komanda pārsteidzīgi sapelnīja personiskās piezīmes. Viņa uzsvēra, ka otrajā puslaikā jāspēlē agresīvi, bet gudrāk nekā iepriekš, lai pierādītu savu pārākumu.

Intervija ar Ievu Pulveri

Savukārt Latvijas valstsvienības basketboliste Ieva Pulvere puslaika pārtraukumā intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka ir grūtāk koncentrēties spēlēm turnīros, kas nav Eirolīgas līmenī. Pulvere pauda pārliecību par "TTT Rīga" pārākumu otrajā puslaikā.

Pēc pārtraukuma "Kaunas Aistes" basketbolistēm sāka zust ātrums un divarpus minūtēs mājinieču pārsvars pirmoreiz sasniedza divciparu skaitli (54:44). Lietuvietes vairs netika līdzi pretiniecēm, pirms pēdējās ceturtdaļas nonākot jau bezcerīgā situācijā ar 32 punktu deficītu (51:83).

Turnīra simboliskajā pieciniekā līdzās Kazočūnaitei un Laksai iekļāva arī Krēsliņu, Rūtu Veideri ("Liepāja/LSSS") un Daugili Šarauskaiti ("Kibirkštis").

Laksa pēc fināla intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka visi izcīnītie tituli ir patīkami, pat ja Baltijas līga komandai nebija galvenais sezonas akcents. Viņa atzina, ka pirmais puslaiks palīdzēja radīt intrigu skatītājiem, bet komanda tomēr spēja izcīnīt uzvaru.

Latvijas čempiones "TTT Rīga" turnīru aizvadīja bez zaudējumiem un sestdien pusfinālā ar 108:39 pārspēja "Liepāja/LSSS" basketbolistes. "Kaunas Aistes" divu Lietuvas komandu pusfinālā ar 84:82 trešajā pagarinājumā uzveica "Kibirkštis".

Intervija ar Mārtiņu Zībartu pirms spēles

Rīdzinieču galvenais treneris Mārtiņš Zībarts pirms spēles intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka komanda pusfinālā aizvadīja vienu no labākajām spēlēm sezonā un centīsies to pašu atkārtot finālā. Vienai no "TTT Rīga" līderēm Marinai Meibrijai šī ir sezonā pēdējā spēle klubā, jo viņai līgums bija tikai uz starptautisko sezonu.

Spēlē par 3.vietu "Liepāja/LSSS" basketbolistes svētdien ar 71:61 pārspēja "Kibirkštis".

Regulārajā sezonā "TTT Rīga" abās spēlēs uzvarēja "Kaunas Aistes" basketbolistes, gūstot panākumu gan viesos (97:43), gan mājās (97:51).