«TTT Rīga» basketbolistes ar izrāvienu 4.ceturtdaļā gūst pirmo uzvaru šīs sezonas FIBA Eirokausā

Latvijas spēcīgākais sieviešu basketbola klubs "TTT Rīga" ceturtdien Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirokausa mačā, veicot iespaidīgu izrāvienu noslēdzošajā ceturtdaļā, savā laukumā ar 78:59 (19:18, 18:16, 16:11, 25:14) uzvarēja Krievijas komandu Novosibirskas "Dinamo", tiekot pie sava pirmā panākuma turnīrā.

"TTT Rīga" sastāvā 22 punktus iemeta lietuviešu leģionāre Ģiedre Paugaite, kamēr pa 15 punktiem guva amerikāniete Aiša Sazerlenda un Gunta Baško-Melnbārde, kura izcīnīja arī 12 atlēkušās bumbas.

Savukārt Novosibirskas kluba rindās ar 22 punktiem un desmit atlēkušajām bumbām atzīmējās kanādiete Tamāra Teitama.

Spēles sākums tika aizvadīts līdzīgā cīņā, bet tā laikā rīdzinieces izvirzījās vadībā ar 12:6. Dažas minūtes mājiniecēm pārsvaru izdevās noturēt, bet pirmās ceturtdaļas beigās jau vadībā izvirzījās Novosibirskas klubs, tomēr pirmo desmitminūti "TTT Rīga" noslēdza ar 19:18 sev par labu. Otrā ceturkšņa sākumā neliela iniciatīva piederēja pretiniecēm, kuras spēja iekrāt arī piecu punktu pārsvaru, taču tālāk Latvijas klubs viešņām neļāva atrauties.

Pirmā puslaika beigās "TTT Rīga" sekmīgi spēlēja aizsardzībā, kas atkal ļāva iegūt sešu punktu pārsvaru (36:30). Noturēt iniciatīvu mājiniecēm neizdevās, pirmajam puslaikam noslēdzoties ar 37:34.

Otrā puslaika sākumā Rīgas komandas basketbolistes ieguva septiņu punktu pārsvaru (43:36), kas tai tobrīd bija lielākais mačs. Novosibirskas klubs mājiniecēm vēl tālāk atrauties neļāva, turklāt viņas guva septiņus punktus pēc kārtas, panākot izlīdzinājumu. Līdz trešās ceturtdaļas beigām vienības spēlēja līdzvērtīgi, bet divas sekundes pirms pārtraukuma Paugaite ar precīzu divpunktnieku panāca mājiniecēm +8 (53:45).

Noslēdzošo ceturksni "TTT Rīga" sāka vareni, veicot 15:0 izrāvienu un neļaujot sāncensēm gūt punktus vairāk nekā piecas minūtes. Līdz ar to rīdzinieces sasniedza 23 punktu pārsvaru (68:45), kamēr "Dinamo" basketbolistes izskatījās manāmi apjukušas. Lai gan vienubrīd viešņas no Krievijas nedaudz samazināja rezultāta starpību, "TTT Rīga" nospēlēja aukstasinīgi un izcīnīja diezgan pārliecinošu uzvaru.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pirms tam otrā C apakšgrupas duelī ceturtdien Kristīnes Vītolas pārstāvētā Stambulas "Galatasaray" divu Turcijas komandu duelī 90:75 izbraukumā pieveica Samsunas "Canik", ko pārstāv cita latviete Elīna Babkina.

Ar divām uzvarām divās spēlēs "Galatasaray" ir šīs apakšgrupas pirmajā vietā, kamēr viens panākums ir "TTT Rīga" un "Dinamo" vienībām, bet "Canik" kontā ir jau divi zaudējumi.

LETA jau vēstīja, ka "TTT Rīga" Eirokausu sezonu atklāja ar zaudējumu 66:77 "Galatasaray", kamēr "Dinamo" ar rezultātu 89:70 pārspēja "Canik".

"TTT Rīga" komanda jauno sezonu sāka jau septembra beigās ar mačiem Austrumeiropas Sieviešu basketbola līgā (EEWBL), bet turpinājumā jau ilgāku laiku notiek arī Latvijas un Igaunijas apvienotais čempionāts. Šajos abos turnīros rīdzinieces uzvarējušas visos septiņos mačos.

No 1960. līdz 1982.gadam 18 reizes Eiropas čempionvienību kausu izcīnījušās un 1987.gadā Liliānas Ronketi Eiropas kausu ieguvušās TTT komandas mantinieces kopš neatkarības atgūšanas Eiropas klubu turnīros līdz 2011.gadam bija startējušas sešas reizes - pa reizei zemākā līmeņa Ronketi kausā (2002.gadā) un Eiropas kausa izcīņā (2007.gadā), kā arī četras reizes FIBA Eirolīgā (2008.-2011.gadā). Pēc ilgāka pārtraukuma "TTT Rīga" pērn atgriezās Eirokausā, kad vispirms pārvarēja kvalifikāciju, turpinājumā izkļuva arī no apakšgrupas un apstājās 1/16 finālā, kad piekāpās Itālijas komandai Venēcijas "Umana Reyer".

Šajā sezonā "TTT Rīga" komanda piesaistījusi pieredzējušo Guntu Baško-Melnbārdi, sastāvā saglabājusi amerikānieti Sidniju Kārteri un noslēgusi līgumu arī ar vēl vienu amerikānieti Aišu Sazerlendu.

Savukārt "Dinamo" par Ronketi kausa ieguvēju kļuva 1986.gadā, bet nākamās divas sezonas Novosibirskas komanda ieņēma otro vietu Eiropas čempionvienību kausa izcīņā.

Ar piecām uzvarām sešās spēlēs "Dinamo" ieņem ceturto vietu Krievijas čempionātā, atpaliekot vien no trim FIBA Eirolīgas komandām.

Pēc divu apļu turnīra 1/16 finālā iekļūs katras grupas divas spēcīgākās komandas.