Tradicionālais Kraukļa turnīrs pulcēs septiņu valstu jaunos basketbolistus un palīdzēs Ukrainai

Vairākās sporta zālēs Rīgā piektdien sāksies tradicionālais Alfrēda Kraukļa piemiņas turnīrs, kas pulcēs vairāk nekā 160 puišu un meiteņu basketbola komandu, sasniedzot jaunu dalībnieku skaita rekordu. Septiņu valstu jaunie basketbolisti un viņu atbalstītāji ar depozīta sistēmā iekļautas dzērienu taras nodošanu arī krās ziedojumus kara skartās Ukrainas atbalstam, informēja organizatori. 

Kraukļa piemiņas turnīrs svin apaļu jubileju – tas tiek rīkots 30. reizi, piedaloties jaunajiem basketbolistiem un basketbolistēm vecumā no 10 līdz 17 gadiem. Dalībnieku vidū būs kara bēgļu komanda no Ukrainas, kas patvērusies Latvijā, un turnīrā līdzās mājiniekiem būs pārstāvēta arī Lietuva, Igaunija, Zviedrija, Somija un Dānija.

Turnīra finālspēles norisināsies svētdien, 21. augustā, Olimpiskajā centrā un "Daugavas" sporta namā. Spēļu pārtraukumos jaunos basketbolistus intervēs Latvijas sporta žurnālistikas leģenda Gunārs Jākobsons. 

Alfrēds Krauklis

  • Izcils Latvijas valstsvienības basketbolists, treneris un pedagogs, 1939. gada Eiropas basketbola čempionāta sudraba medaļas ieguvējs.
  • Krauklis 1958. gadā bija līdzautors vīriešu basketbola komandas VEF dibināšanā, būdams arī komandas pirmais treneris.
  • Kraukļa vadībā 1961. gadā tika dibināta Bērnu un jaunatnes sporta skola VEF. Krauklim aizejot mūžībā, BJBS "VEF" tika nosaukta viņa vārdā.
Spēļu norises vietās būs izvietotas kastes, kurās varēs nodot depozīta sistēmā iekļautos dzērienu iepakojumus, kas marķēti ar Latvijas depozīta zīmi. Katra nodotā depozīta iepakojuma vienība ne tikai nonāks otrreizējā pārstrādē un palīdzēs mazināt vides piesārņojumu, bet arī kalpos palīdzībai kara plosītajai Ukrainai. Ziedojums par katru depozīta vienību būs 10 centu.
 

Dalībniekiem būs nodrošināti 10 tūkstoši ūdens pudeļu, līdz ar to, nododot visu organizatoru sagādāto dzērienu iepakojumu, būs iespējams ziedojumā savākt 1000 eiro.

Centrālais depozīta iepakojumu nodošanas punkts būs Rīgas Teikas vidusskolā, kurā ziedojumus varēs veikt visās turnīra dienās. Citās sporta zālēs ziedojumu punkti darbosies, kamēr tur notiks spēles, ar kuru kalendāru var iepazīties turnīra mājaslapā.

Sadarbībā ar Individuālās sagatavošanas basketbola skolu un bijušo Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlētāju Andri Biedriņu pa vienam spēlētājam U-18 grupā puišiem un meitenēm iegūs Biedriņa specbalvu  – iespēju apmeklēt astoņus individuālus treniņus Individuālās sagatavošanas basketbola skolā.

KONTEKSTS: 

Pirmais Alfrēda Kraukļa piemiņas basketbola turnīrs notika 1992. gadā, pulcējot 46 puišu komandas sešās vecuma grupās no piecām valstīm. Kopš 25. turnīra sacensībās piedalās arī meiteņu komandas. Gadu gaitā Kraukļa piemiņas turnīrs ir kļuvis par vienu no lielākajiem bērnu basketbola turnīriem Baltijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti