Panorāma

Tautas panorāmas pieteikums

Panorāma

Par spiegošanu Krievijas labā – trīs gadi nosacīti

Latvijas jaunie basketbolisti lepni par paveikto

Sudrabotās U-18 basketbola izlases treneris: Tā ir sajūta, ka mēs uzvarējām

Latvijas U-18 izlases basketbolisti Eiropas čempionātā Rīgā kļuva par sudraba laureātiem, finālā ar deviņu punktu starpību zaudējot Serbijai. Līdz zeltam pietrūka pavisam maz, un izlases galvenais treneris Artūrs Visockis-Rubenis pēc titula mača sacīja spēlētājiem, lai izbauda notikušo kā uzvaru.

Visockis-Rubenis atzina, ka pretiniekiem šajā čempionātā bija divi Eiropā šobrīd labākie garie spēlētāji un pārspēks groza apakšā bija milzīgs. "Savā ziņā mēs tam gatavojāmies, bet, ka tas būs tik brutāli, to nevarējām iedomāties," teica treneris. "Un Edvards Mežulis, kurš mums izkrita pirmajā spēlē, Eiropas čempionāta pašā sākumā, kurš salauza roku.. Es domāju, ja šajā spēlē viņš būtu bijis, mēs būtu izcīnījuši uzvaru.”

Savukārt Mežulis atzina, ka bija emocionāli ļoti grūti palikt malā. "Tieši pirmajā vakarā.., bet tad tu sāc saprast, ka tā ir dzīve, neko jau tagad neizmainīsi. Un vienkārši jādomā, kā tu vari atbalstīt komandu, kā vari dot labumu. Es biju kopā ar komandu – priekos, bēdās," viņš saka.

Kad noskanējis spēles beigu signāls, neliels rūgtums bija visiem. Tomēr tikai uz brīdi.

"Apmēram minūti vai divas pēc spēles beigām mēs, komanda, sanācām tādā čupiņā, un es pateicu vīriem – mēs ejam ar paceltām galvām, tā ir uzvara! Mēs izbaudām šo mirkli – mēs nedomājam, ka mēs tagad zaudējām, bet lai tā sajūta ir, ka mēs uzvarējām," pastāstīja treneris.

Latvijas U-18 basketbola izlases spēlētājs Anrijs Miška neslēpj, ka, protams, uz brīdi bija rūgtums. "Bet tāpat pēc brītiņa saproti, ka 2. vieta Eiropā, tas ir liels notikums, vēsturē nekad tāds nav bijis," uzsvēra jaunais basketbolists.

Miškas komandas biedrs Oskars Hlebovickis saka, ka emocijas bija fantastiskas, jo ne kuru katru dienu sanāk spēlēt finālā Eiropas čempionātā. "Skatītāju bija nereāli daudz. Tās vienkārši nereālas sajūtas, neaprakstāmas," iespaidos dalījās Hlebovickis.

Mežulis piebilda, ka tā bija arī milzīga atbildības sajūta. "Tagad es arī sāku saprast, cik tas vispār ir liels panākums mums. Es uzskatu, ka mums ne par ko nav jāšaustās tagad, mēs varam staigāt augstu paceltu galvu, ka esam izdarījuši labu darbu," piebilda spēlētājs.

Čempionātā puiši zaudēja tikai divās spēlēs – pirmajā un pēdējā. Treneris cer, ka šis sasniegums būs grūdiens uz priekšu, lai viņi kļūtu labāki. Bet puišiem iegūtās atmiņas paliks uz visu dzīvi.

Eksperti augstu vērtē U-18 izlases panākumus

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Basketbols
Sports
Jaunākie
Interesanti