Latvijas U-18 basketbolisti Eiropas čempionātu noslēdz kā vicečempioni

Aizraujošā, straujā un rezultatīvā Eiropas U-18 basketbola čempionāta finālspēlē Latvijas basketbolisti atzina Serbijas vienaudžu pārākumu ar rezultātu 90:99, izcīnot turnīrā sudraba medaļas.

Latvijas izlasē ar rezultāti izcēlās kapteinis Artūrs Žagars, sametot 26 punktus un atdodot 11 rezultatīvas piespēles. 20 punkti Valtera Vēvera rēķinā, bet 14 pievienoja Artūrs Kurucs.

Latvijas basketbolisti iegūst sudrabu U-18 Eiropas čempionātā
00:00 / 05:05
Lejuplādēt

Cīņa iesākās ļoti sparīgi – jau pirmajā uzbrukumā Serbija tika pie diviem punktiem, uz ko Latvijas U-18 izlase atbildēja ar trim punktiem. Taču vēlāk serbi pārņēma iniciatīvu, izvirzoties vadībā. Pirmā ceturtdaļa noslēdzās ar 12 punktu deficītu Latvijai – 32:20.

Pirmā puslaika spilgtākās epizodes

Otrajā ceturtdaļā cīņa jau bija daudz asāka, tiesa gan, bumba nekrita grozā tik bieži, kā gribētos. Komandas kapteiņa Artūrā Žagara rezultatīvā spēle gan ļāva skatītājiem saglabāt cerības, ka viss vēl ir iespējams. Taču cīņa pret augumā raženajiem serbiem pēc pirmā puslaika noslēdzās jau ar 13 punktu deficītu. Rezultāts uz tablo rādīja 41:54.

Spēli vēroja arī Latvijas basketbola izlases spēlētājs Dairis Bertāns, kurš LTV atzina: “Prieks būt arēnā un šad tad pasēdēt tribīnēs, ir sevišķi, ja ir šāda spēle.”

Intervija ar Dairi Bertānu

Vērtējot pirmo puslaiku, Bertāns norādīja, ka Latvijas basketbolisti pārāk viegli atdod pretiniekiem bumbas un laiž pie brīviem metieniem no groza apakšas.

Viņaprāt, Latvijas juniori ir paši sev uzlikuši spiedienu – vēlme mājās vinnēt un pierādīt savu varēšanu. Ir jānomierinās un jābauda spēle. Serbi spēlē brīvāk.

Tai pašā laikā Bertāns arī nepiekrita, ka pirmajā puslaikā “izlietais ūdens” ir nesasmeļams – viņaprāt, 13 punktu deficīts ir atspēlējams, ja tiks izlabotas lietas. Viens no “X faktoriem”, viņaprāt, otrajā puslaikā varētu būt Artūrs Kurucs, kurš spēles ievadā vēl neparādīja visu, uz ko ir spējīgs.

Uz jautājumu, vai pats palīdzēs Latvijas izlasei Pasaules kausa kvalifikācijā, Bertāns norādīja, ka vēl ir pāragri par to runāt un tas būs kluba ziņā.

Otro puslaiku Latvijas basketbolisti iesāka ļoti apņēmīgi, un piepildījās arī Bertāna paredzējums par Kuruca faktoru. Un nepilnu trīs minūšu laikā Latvijas basketbolisti spēja rezultāta starpību sadeldēt līdz pieciem punktiem. Vēlāk gan spēle ritēja punkts punktā, bet trešā ceturkšņa noslēgumā serbi atkal bija izveidojuši komfortablu rezultāta starpību – 14 punkti (65:79).

Spēles noslēdzošajā ceturksnī Latvijas izlasei izdevās nedaudz sadeldēt punktu starpību. Divas minūtes pirms spēles beigām punktu starpība vairs bija tikai pieci punkti, kas atdeva skatītājiem cerību un atjaunoja spēles intrigu. Bet minūte pirms spēles beigām starpība bija tikai četri punkti. Un tomēr veiksme šoreiz nebija Latvijas jauno basketbolistu sabiedrotā.

Apbalvošanas ceremonija

Pēc spēles izlases spēlētājs Anrijs Miška nebūt nebija noskumis un atzina LTV, ka jāpriecājas un jābūt lepniem par sudrabu un jāizbauda turnīra brīnišķīgā atmosfēra. “Serbi bija lielāki, smagāki – neatradām līdzekļus pret viņiem,” piebilda basketbolists.

Intervija ar Anriju Mišku

“Rezultāts rāda, ka mēs zaudējām, bet mēs no laukuma nogājām kā uzvarētāji,” pēc apbalvošanas ceremonijas LTV atzina izlases galvenais treneris Artūrs Visockis-Rubenis. Viņš norādīja, ka nevienam spēlētājam nav pārmetumu, visi cīnījās.

Treneris neslēpa, ka pirms tam bijuši brīži, kad viņš gribējis mest mieru trenera karjerai, taču, pateicoties ticībai Dievam, ģimenei, viņš darbu turpinājis. “Dzīve pierāda to, ka pēc grūtākajiem brīžiem nāk lielākās uzvaras,” piebilda Visockis-Rubenis.

Intervija ar treneri Artūru Visocki-Rubeni

Treneris pauda, ka šis ir visas Latvijas Basketbola savienības (LBS), puišu vecāku un treneru nopelns. Galvenokārt to cilvēku, kuri ar puišiem strādā ikdienā. Viņš izteica cerību, ka puišiem šis nebūs punkts, bet gan motivācija, lai atkārtotu panākumus atkal un atkal.

Dalību U-19 Pasaules kausa izcīņas finālturnīrā Latvijas jaunieši jau ir nodrošinājuši pirms tam.

Pusfinālā Latvijas U-18 izlase ar 91:80 uzvarēja Krievijas izlasi, savukārt Serbija ar 78:67 bija pārāka pār Francijas vienaudžiem.

Jau ziņots, ka Eiropas čempionāta bronzu izcīnīja Francijas izlase, kura bronzas finālā bija pārāka pār Krievijas vienaudžiem.