Sieviešu basketbola izlase uzveic Čehiju pārbaudes spēlē

Priekšpēdējā pārbaudes spēlē pirms Eiropas čempionāta (EČ) finālturnīra Latvijas sieviešu basketbola izlase ceturtdien Karlovi Varos ar 65:63 uzvarēja mājinieces čehietes, liecina rīkotāju informācija. Pēdējā pārbaudes cīņā Latvijas basketbolistes piektdien tiksies ar Ķīnas valstsvienību.

Latvijas izlasē 17 punktus iekrāja Elīna Babkina, bet otra rezultatīvākā ar 12 punktiem bija Kristīne Kārkliņa. Čehijai 13 punktus guva Petra Kulihova.

Pēdējās ceturtdaļas vidū Latvija bija vadībā ar 57:48, taču galotne izvērtās spraiga, jo divas minūtes pirms cīņas beigām rezultāts kļuva neizšķirts (60:60). Uzvaras grozu 28 sekundes pirms spēles beigām iemeta Babkina.

Neveiksmīgā spēles sākumā nepilnu pusotru minūti līdz pirmās ceturtdaļas beigām Latvijas basketbolistes zaudēja pretiniecēm 10 punktu (15:25), taču minūti pirms puslaika noslēguma Babkina ar trīspunktu metienu panāca neizšķirtu 31:31. Otrā puslaika sākumā Liene Jansone ar trīspunktu metienu pirmo reizi izvirzīja Latviju vadībā (34:32), bet nepilnas četras minūtes vēlāk pēc vēl viena viņas trīspunktnieka viešņu pārsvars sasniedza septiņus punktus (43:36).

Latvijas izlase ir aizvadījusi deviņas pārbaudes spēles, kurās guva sešas uzvaras un cieta trīs zaudējumus. Čehijā Latvijas basketbolistes pirmajā spēlē trešdien zaudēja Krievijai (63:70). Pēc turnīra Čehijā Latvijas izlase atgriezīsies mājās, bet 13. jūnijā dosies uz EČ finālturnīru Francijā.

EČ finālturnīra grupā Latviju no 15. līdz 17.jūnijam gaidīs cīņas Trelazē ar Francijas, Lielbritānijas un Serbijas izlasēm. Trīs labākās komandas iekļūs otrajā grupu kārtā, turpretim ceturtā vienība brauks mājās. EČ medaļnieces noskaidros 30.jūnijā.