Sieviešu basketbola izlase ar zaudējumu startē Eiropas čempionātā

Latvijas sieviešu basketbola izlase ceturtdien Ungārijas pilsētā Šombateli pirmajā Eiropas čempionāta (EČ) mačā ar rezultātu 60:76 piekāpās Serbijas valstsvienībai, liecina rīkotāju informācija.

Latvijas izlases rindās ar 11 punktiem rezultatīvākā spēlētāja bija Anete Jēkabsone-Žogota, bet deviņi punkti un 16 atlēkušās bumbas Kristīnes Vītolas kontā.

Otrajā ceturtdaļā Latvijas izlase ieguva sešu punktu pārsvaru - 31:25, taču turpinājumā serbietes veica 10:0 izrāvienu. Spēkos līdzīga cīņa turpinājās arī pēc puslaika pārtraukuma, taču trešās ceturtdaļas beigu daļā Serbijas izlase rezultāta pārsvaru palielināja līdz 10 punktu starpībai.

Ceturtajā ceturtdaļā Latvijas izlasei nebija pa spēkam lauzt spēles gaitu, līdz ar to EČ iesākts ar zaudējumu.

Serbijas un Latvijas izlases grupu turnīrā EČ tikās arī pirms diviem gadiem, kad latvietes atzina pretinieču pārākumu ar rezultātu 56:62. Pirms diviem gadiem Serbija izcīnīja 4.vietu EČ finālturnīrā, savukārt Latvija ierindojās dalītā pēdējā 13.pozīcijā.

Grupu turnīrā Latvijas komanda nākamajās trijās dienās aizvadīs trīs spēles pret Horvātijas (piektdien, plkst. 17.30), Lielbritānijas (sestdien, 17.30) un Krievijas (svētdien, 20) izlasēm.

EČ finālturnīrā, kas līdz 28.jūnijam risināsies Ungārijā un Rumānijā, piedalās 20 komandas, kas sadalītas četrās grupās. Katras grupas trīs labākās izlases iekļūs otrajā kārtā, kur 12 komandas sadalīs divās grupās. No katras grupas četras labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā.

Čempionvienība kvalificēsies 2016.gada Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, savukārt 2. līdz 5.vietas ieguvējas iegūs tiesības startēt olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā.

EČ finālturnīrā Latvijas izlase spēlē sesto reizi pēc kārtas. Labākais sniegums izdevās 2007.gadā, kad Itālijā tika izcīnīta 4.vieta. 2005.gadā izlase ieguva 6.vietu, 2009.gadā Rīgā 7.vietu, 2011.gadā 8.vietu, bet 2013.gadā 13.vietu.