Sastāvu mainījusī «VEF Rīga» viegli pārspēj «Valga-Valka»

Latvijas basketbola vienība „VEF Rīga” ceturtdien droši ar 96:78 pieveica robežkomandu „Valga-Valka” Latvijas-Igaunijas līgas ietvaros, liecina organizatoru informācija. Abām komandā sezonas sākums nav bijis spožs, tāpēc likumsakarīgas ir sastāva izmaiņas.

Viesiem tikko notikusi treneru maiņa – Armanda Misus vietā stājies kazahs Mihails Karpenko.

Tikmēr rīdzinieku komandu atstājis Vinsents Konsils, viņa vietā „VEF Rīga” sastāvam pievienojies cits amerikāņu saspēles vadītājs Endrū Endrūss. Jaunieguvums sākumā izcēlās ar labām darbībām aizsardzībā un rezultatīvām piespēlēm.

Mača sākums ritēja punkts punktā, vairākkārt vadībā esot „Valga-Valka” komandai. Tomēr pirmās ceturtdaļas beigās un otrās sākumā mājinieki lieliski spēlēja aizsardzībā, un puslaikā tas deva 16 punktu pārsvaru. Pēc pārtraukuma viesi nespēja mainīt cīņas gaitu, galvaspilsētas komandai svinot panākumu.

Turnīra tabulā abām komandām ir diametrāli pretēja bilance, „VEF Rīga” izcīnījusi septiņas uzvaras un cietusi vienu zaudējumu, kamēr „Valga-Valka” uzvarējusi tikai vienā mačā deviņās spēlēs.

“VEF Rīga” aizsargs Andris Misters norādīja, ka komandai izdevies izpildīt spēles mērķi – izcīnīt uzvaru un iespēlēt jaunos spēlētāju.

Pateicoties uzvarai, „VEF Rīga” nostiprinājās turnīra tabulas trešajā pozīcijā.

Pagalam nesekmīgs sezonas ievads „VEF Rīgai” padevies VTB vienotajā līgā, kur komanda ar vienu panākumu septiņās spēlēs ir pēdējā - 14. - vietā.