Porziņģis tiek izraidīts no spēles, «Mavericks» zaudē; Kurucs «play-off» sāk ar zaudējumu

Priekšlaicīgi pirmo Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) izslēgšanas spēli bija spiests pamest Kristaps Porziņģis, kurš pēc otrās tehniskās piezīmes saņemšanas tika nosūtīts uz ģērbtuvēm. Viņa pārstāvētā Dalasas "Mavericks" ar 110:118 piekāpās favorītiem Losandželosas "Clippers". Zaudējumu piedzīvoja arī Rodiona Kuruca pārstāvētā Bruklinas "Nets", kas ar 110:134 piekāpās pagājušā gada čempionvienībai Toronto "Raptors".

Porziņģis spēlēja nepilnas 20 minūtes (19:49), kuru laikā guva 14 punktus, izcīnīja sešas atlēkušās bumbas, atdeva vienu rezultatīvu piespēli un bloķēja pretinieku metienu. Viņš trāpīja vienu no četriem tālmetieniem un divus no pieciem divpunktu metieniem. No soda līnijas viņš realizēja septiņus no astoņiem metieniem.

Pirmo tehnisko piezīmi liepājnieks saņēma otrās ceturtdaļas vidū, pārlieku asi reaģējot uz tiesnešu piešķirto piezīmi. Porziņģis uzskatīja, ka tīri bloķējis pretinieku, taču tiesneši šajā epizodē saskatīja pārkāpumu. Savukārt otrā tehniskā piezīme viņam tika piešķirta trešās ceturtdaļas ievadā, kad latvietis zem groza devās aizstāvēt komandas biedru Luku Dončiču. Tiesa, šajā epizodē Porziņģis iesaistījās kā asumu veicinātājs, kā rezultātā sākās lielāka grūstīšanās.

Arī oficiālie spēles komentētāji neuzskatīja, ka Porziņģis pelnījis izraidīšanu, tomēr viņam bija jāapzinās, ka viņš asumos iesaistījās situācijā, kad viņam jau bija piešķirta viena tehniskā piezīme.

Porziņģis pēc spēles pauda, ka, viņaprāt, nebija pelnījis izraidīšanu, tomēr saprot tiesneša lēmumu. "Man ir jākļūst gudrākam un jāmācās no savām kļūdām. Es nedrīkstu šādi reaģēt, pat ja uzskata, ka nospēlēju tīri," pirmo tehnisko piezīmi komentēja spēlētājs. Viņš arī uzskata, ka pirms iesaistīšanās asumos viņam vajadzēja apzināties, ka viņam jau ir viena tehniskā piezīme.

Pirms Porziņģa izraidīšanas "Mavericks" atradās priekšā, taču turpinājumā "Clippers" pārņēma vadību, ko nosargāja līdz spēles beigām.

Dalasas labā 42 punktus sameta Dončičs.

Nākamā spēle komandām paredzēta trešdien.

Tikmēr Rodions Kurucs, kurš spēli sāka starta pieciniekā, spēlēja 16 minūtes (16:15), kurās atzīmējās ar sešiem punktiem, sešām atlēkušajām bumbām un divām rezultatīvām piespēlēm.

Abi Kuruca tālmetieni bija nesekmīgi, bet no tuvākas distances viņš bija precīzs visos trīs mēģinājumos. Tāpat tieši viņš atklāja Bruklinas komandas rezultātu.

Vairumā gadījumu Kurucs atturējās no metienu izpildīšanas, turpinot bumbas kustību un piespēlējot to tālāk partneriem.

Spēles pirmajā pusē pārliecinoši dominēja "Raptors", kas otrās ceturtdaļas vidū atradās vadībā ar 33 punktu pārsvaru. Pirmā puslaika beigās un otrajā puslaikā spēles gaita tika izlīdzināta, taču atspēlēt šādu deficītu "Nets" nespēja.

Nākamā spēle "Nets" un "Raptors" paredzēta trešdien.

NBA izslēgšanas spēlēs sezonu turpina 16 komandas. Pirmās kārtas pārvarēšanai nepieciešami četri panākumi.